Madarske archivy

Praktické skúsenosti z archívov.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Chcel by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s patranim v madarskych archivoch (myslim osobne - priamo v Madarsku). Jedna sa o to, ze sa mi ukazuje celkom dobre napojenie vysledkov mojho patrania v slovenskych lokalnych matrikach, matrikach uvedenych na FamilySearch a rodostromov, zobrazenych v knihach Ivana Nagya a Belu Kempelena. Znamena to, ze sa mozem teoreticky dostat az niekde do 13. storocia. Bohuzial v Nagyovi a Kempelenovi sa nespominaju ziadne data ani zdroje, odkial informacie cerpali. Kedze sa jedna o slachticky (zemansky) rod, predpokladam, ze existuju v Madarsku specialne zaznamy/supisy slachty. Na mormonskej stranke som sa docital, ze k tymto udajom sa da dostat iba osobne, v archivoch, po preukazani nejakeho rodinneho vztahu k danemu rodu. Zaujimalo by ma, ci sa niekto uz o nieco take v Madarsku pokusil, kde zacat (asi nejaky ustredny archiv v Budapesti), ci sa tam da dohovorit po anglicky (madarsky neviem ani f), ci sa daju robit fotokopie dokumentov, kolko to stoji a kolko to zaberie casu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Skuste sa spytat pana Dr. Nagya - da sa s nim komunikovat slusne: http://www.apgen.org/directory/search_d ... br_id=5080
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Vdaka za tip, uz som mu napisal e-mail.
Napísať odpoveď