Strana 1 z 1

Vojenský historický archív v Budapešti

Napísané: 04 Okt 2013, 14:03
od užívateľa dado11
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či niekto nevie ako sa s nimi s kontaktovať alebo či s týmto archívom má niekto skúsenosti, ja som tam už emailom písal veľa krát madarsky ale neodpovedali asi rok aj po viacerých emailoch posielal som to na túto adresu: HIM.leveltar@hm-him.hu
A neviem ako ich kontaktovať lebo telefonicka nie lebo neviem po madarsky iba taká
"kuchynská madarčina" a neviem nájsť ani ich adresu teda internetovú stránku som tiež nenašiel a ani nič iného, prosím ako sa s nimi kontaktujem?
Ak by išlo o ich adresu (ulicu) tak je to táto? : Hadtörténelmi Levéltár, Kapisztrán tér 2-4,
Budapest, H-1014 ?
Ďakujem.

Re: Vojenský historický archív v Budapešti

Napísané: 04 Okt 2013, 19:13
od užívateľa duros
Podla stranky iabsi.com (konkretne http://www.iabsi.com/gen/public/militar ... m#Research ) je strankou tohto archivu stranka muzea: http://www.militaria.hu/?page=500

Re: Vojenský historický archív v Budapešti

Napísané: 05 Okt 2013, 21:13
od užívateľa david
Mate niekto skusenost s tymto archivom ? Konkretne ma zaujima, ci maju nejake kmenove listy, alebo je vsetko v Prahe/Bratislave ? Lebo na tej stranke iabsi.com pisu, ze nieco ma aj Budapest a dokonca tam ukazuju kmenovy list, ktory odtial maju, ale na tom liste vidno peciatku cesku peciatku VHA. Okrem toho v jednom liste tam z Budapesti odpisali, ze ich vsetky zaznamy 1850-1899 sa znicili v 2. svetovej a tiez, ze oni zaznamy po 1869 dali nastupnickym statom(Ceskoslovensku).

Re: Vojenský historický archív v Budapešti

Napísané: 05 Okt 2013, 22:07
od užívateľa duros
Osobne nemam skusenost, ale to, co tam pisu by mala byt pravda. Na tuto stranku nas odkazoval aj pan Dr. Peter Nagy na nasom stretnuti.

Re: Vojenský historický archív v Budapešti

Napísané: 05 Okt 2013, 23:07
od užívateľa dado11
Prosím vás ako by ste na mojom mieste zistili či niečo v Budapešti o mojom prastarkom majú alebo nie. Lebo žiadosť ako napríklad do archívu v BA som do HU nenašiel, na email neodpovedajú, stačil by podľa vás poslaný list s žiadosťou, aj to že neviete či o ňom niečo majú.
Je to beznádejný prípad :cry:

Re: Vojenský historický archív v Budapešti

Napísané: 12 Jan 2015, 14:14
od užívateľa milestone
Zhodou okolností som natrafila na túto webovú stránku obce Záhorce - http://www.zahorce.sk/uvod.phtml?id3=60387 .
V časti "Úvod" (stačí rolovať nadol) sa nachádzajú adresy archívov a pod nimi sú odkazy na zoskenované odpovede listov z jednotlivých archívov.
Chcem však upozorniť, že korešpondenčná adresa VHA v Budapešti, o ktorú mal záujem dado11, sa na stránke obce doslovne nezhoduje s tou zo skenu v záhlaví listu!

Prajem veľa šťastia! :)

Re: Vojenský historický archív v Budapešti

Napísané: 01 Sep 2016, 19:48
od užívateľa david
Náhodou som narazil na tento maďarský článok http://nagyhaboru.blog.hu/2010/11/29/cs ... eveltarban o genealogickom výskume v tomto archíve, kde práve spomínajú aký genealogický materiál sa tam zachoval-nezachoval a prečo. Nepreložil by ho niekto (aspoň krátky výťah) ?