kde najst urbare panstva Cerveny Kamen?

Praktické skúsenosti z archívov.
Beata
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04 Jan 2015, 11:56
Predkovia z oblasti: Izakovics de Longa Villa vetva Zvoncin a Sucha; Juricek, Bolech, Kaproncay - Banovce, Topolcany; Kristin - Velke Krstenany; Siarik - Hradiste; Vrabel, Huba - Nemcice

Dobry den,
prosim neviete niekto ako sa dostat k urbarom hradneho panstva Cerveny Kamen z rokov 1543 a 1559?

Konkretne ma zaujimaju mena chorvatskych pristahovalcov v obci Dlha pri Trnave, pripadne Sucha nad Parnou, Zvoncin a okolite obce.
Chorvatov tam usadzali Fuggerovci, vtedajsi majitelia Cerveneho Kamena.

Budem velmi vdacna za akukolvek radu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

SA Bratislava, fond Palffy - Cerveny Kamen. Ten prvy je prepisany v knihe Marsinu a Kušíka - Urbáre feudálnych panstiev na Slovensku, Zväzok 1.
andy15
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15 Apr 2014, 18:38
Predkovia z oblasti: kovac,lovas,vincze,pavlovce nad uhom

andy15
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15 Apr 2014, 18:38
Predkovia z oblasti: kovac,lovas,vincze,pavlovce nad uhom

Beata
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04 Jan 2015, 11:56
Predkovia z oblasti: Izakovics de Longa Villa vetva Zvoncin a Sucha; Juricek, Bolech, Kaproncay - Banovce, Topolcany; Kristin - Velke Krstenany; Siarik - Hradiste; Vrabel, Huba - Nemcice

perfektne!!! DAKUJEM :!: :!: :!:
martustus
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:34
Predkovia z oblasti: rod Benček, Herda, Švec, Belák, región Horné požitavie: Hostie, Topoľčianky,Obyce, Horňany? Bobot?

Keď sme pri urbároch - existuje aj pokračovanie tejto publikácie , resp. zaujímalo by ma, či existujú aj urbáre panstva Hrušov /okr. Zl.Moravce/ a Topoľčianky.

Ďakujem
Martustus : martustus@azet.sk
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

martustus napísal:Keď sme pri urbároch - existuje aj pokračovanie tejto publikácie , resp. zaujímalo by ma, či existujú aj urbáre panstva Hrušov /okr. Zl.Moravce/ a Topoľčianky.

Ďakujem
Tu mate obsah oboch dielov: http://www.geni.sk/urbare-na-slovensku/
O urbaroch a scitaniach som napisal serial clankov: http://www.geni.sk/supisy-urbare-scitania/
Napísať odpoveď