kde žiadať o výpisy úmrtných listov - cca r. 1976-2003?

Praktické skúsenosti z archívov.
ivinea
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Júl 2016, 21:32
Predkovia z oblasti: rod Kačmarčik - Glut, severné Slovensko-Kežmarok-Stará ĽUbovňa

Dobrý deň,
začínam tiež pátrať po svojich predkoch a rada by som sa opýtala, kde mám hľadať kópie alebo výpisy úmrtných listov svojich starých rodičov? Umreli v okrese Poprad, SR v r. 1976 a 2003......a ešte dotaz - čo je najvýhodnejšie si požiadať, kde je najviac údajov? (rodný, sobášny alebo úmrtný list) ??? Údaje viem o všetkých udalostiach, ale chcem nejaký dokaz. Takže akým smerom sa mám uberať ? Som úplná začiatočníčka, takže sa pýtam, fakt, asi divně :), ale budem rada za Vašu odpoveď...............dopredu ďakujem, Iva :):):)
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Na prislusnom matricnom urade. Potrebujete nejaky doklad, ze ste napr. vnucka. T.j. overenu kopiu rodneho listu rodica. Ak som patral po inej vetve, potreboval som overeny suhlas zijuceho potomka tej vetvy s jeho overenym rodnym listom. Za kazdy umrtny list sa plati 5eur. lacnejsie bude precitanie civilnej, resp. cirkevnej matriky.
ivinea
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Júl 2016, 21:32
Predkovia z oblasti: rod Kačmarčik - Glut, severné Slovensko-Kežmarok-Stará ĽUbovňa

Ďakujem pekne, Andy :).......a ešte sa opýtam na tú civilnú, resp. cirkevnú matriku ? Na tú sa mám obrátiť kde? Alebo ako zistím, ktorá je tá príslušná? A to musím tiež urobiť emailom alebo osobně alebo je to zdigitalizované? To asi nie, že? .díky, Iva
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Skúste si prečítať zopár článkov na našom webe, napr.: http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
alebo aj celý seriál:
http://www.geni.sk/genealogia-zaklady/
Napísať odpoveď