Archív Min. Zdravotníctva - inšpektorát kúpeľov a žriediel

Praktické skúsenosti z archívov.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť pri hľadaní materiálov z archívu Ministerstva zdravotníctva (MZ SSR) - Inšpektorát kúpeľov a žriediel.

Konkrétne ide o tieto materiály:

1. Fabian L, 1947, Súhrn výsledkov hydrogeologického výskumu v kúpeľoch Oravská Polhora v rokoch 1941-1943. MS, archív MZ SSR - Inšpektorát kúpeľov a žriediel, Bratislava

2. Klago M, 1970, Oravská Polhora - zdroje minerálnej vody, MS, archív MZ SSR - Inšpektorát kúpeľov a žriediel, Bratislava

3. Klago M, 1971, Oravská Polhora - zdroje minerálnej vody - vyhodnotenie vrtu B 3, MS, archív MZ SSR - Inšpektorát kúpeľov a žriediel, Bratislava

4. Šplichal J, 1921, poloha a geologické poměry okolí lázní v Polhoře, MS, archív MZ SSR - Inšpektorát kúpeľov a žriediel, Bratislava


Moje otázky:

A) Je bádanie v archíve MZ voľne dostupné verejnosti?
B) Existuje možnosť, že by mi v archíve vyhľadali tieto materiály, okopírovali ich a poslali poštou (mám to do BA ďaleko)
C) Existuje možnosť, že by sa tieto materiály nachádzali (resp. ich kopie) aj v iných inštitúciách?

Ďakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Nemam priamu skusenost s MZ, ale vo vseobecnosti:
ad 1) badanie v archivoch je dostupne podla badatelskeho poriadku archivu; vacsinou dostupne tak, ako v statnych archivoch
ad 2) toto bude asi tiez v ich poriadku, preto je najlepsie kontaktovat MZ, ale urcite budu chciet nejaky poplatok. Ak su tie studie viacstranove, hm, asi to nebude stat malo
ad 3) ak nahodou ano, vacsinou dokumenty statnych organov su v SNA, ale napodiv som nejake nasiel aj v archive SAV.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Dakujem za upresnenie.

Celkovo zhanam materialy o kupeloch v Polhore a niektore (vid dole, okrem bodu 4) som nasiel v digitalnom archive Slovenského geologického ústavu. Pre pristup k materialom je potrebna registracia (s poplatkom) podla http://infoportal.geology.sk/web/guest/ ... lny-archiv. Cize, ak to chapem, tak ked sa tam zaregistrujem, vyplnim badatelsky list a uhradim rocny poplatok, tak mam neobmedzeny pristup k online databaze.

Potrebujem tieto materialy:

1. Dovolil M, 1960, Hydrogeologický posudek o vrtu B2 v Oravské Polhoře, MS, archív Geofondu, Bratislava
2. Franko O. & Potfaj M., 1983, Geologický projekt výskumného vrtu FPJ 1 Oravská Polhora na geotermálne jódo-brómové vody, MS, archív Geofondu, Bratislava
3. Chmelík F, 1959, Geologický popis profilu vrtu B1 a kopaných rýh R1 a R2 v kúpeľoch Oravská Polhora, MS,archív Geofondu, Bratislava
4. Leško B. & Porubský A., 1965, Ku geológii vrtu B2 v Oravskej Polhore, Geol.Práce-Zprávy 35, 53-60
5. Porubský et al, 1963, Predbežné zistenie tektonických pomerov a chemizmu vôd v hlbších častiach antiklinálneho pásma Kohútovej doliny - Oravská Polhora, MS, archív Geofondu, Bratislava
Napísať odpoveď