Potvrdenie o návšteve školy

Praktické skúsenosti z archívov.
ivkaambrozova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Nov 2017, 10:20

Dobrý den,

navštevovala som učilište odbor kožušník ( 1985 - 1988 ) na Hlinách - zrejme už nefunguje ( neviem nájsť žiadne informácie ) a teraz potrebujem potvrdenie do sociálnej poisťovne - viete mi poradiť ako sa dostať k nejakému potvrdeniu o návšteve ???
Teraz bývam vo Zvolene.

Ďakujem za info, Iveta Ambrozová - Krivková
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Teoreticky by im mohli stačiť vysvedčenia, ja som tak pre SP dokladal.
ivkaambrozova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Nov 2017, 10:20

Tiež som si myslela, no keď som im odniesla vysvedčenia - chcú ešte aj potvrdenie .....
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

ivkaambrozova napísal: 27 Nov 2017, 10:30...navštevovala som učilište odbor kožušník ( 1985 - 1988 ) na Hlinách - zrejme už nefunguje...
S touto indíciou mám tušenie a risknem to, :) že sa asi jedná o bývalé SOU služieb, Hliny VI. v Žiline, neďaleko Váhostavu. Jeho nástupcom by mala byť Spojená škola, Hlavná 2, Žilina - Bytčica.
ivkaambrozova napísal: 27 Nov 2017, 10:30...( neviem nájsť žiadne informácie ) a teraz potrebujem potvrdenie do sociálnej poisťovne - viete mi poradiť ako sa dostať k nejakému potvrdeniu o návšteve?...
V prípade, že škola už neexistuje, príslušné registratúrne záznamy zrušenej školy mali byť podľa predpisov odovzdané novej strednej škole, prípadne štátnemu archívu. Informáciu o novej škole alebo archíve zistíte u zriaďovateľa, ktorým je príslušný samosprávny kraj.

1) Informujte sa na Úrade ŽSK: http://www.regionzilina.sk/showdoc.do?d ... C5%A1portu

2) Napokon tu: http://www.minv.sk/?statny-archiv-v-bytci

P.S.: ak by sa predsa nejednalo o Žilinu, postup je v podstate rovnaký, priradíte si samosprávny kraj, mesto a príslušný archív.
Napísať odpoveď