hľadám - Taufen ev.a.v 1740 - 1780 Sučany (MT)

Praktické skúsenosti z archívov.
Beno78
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 28 Nov 2017, 23:33
Predkovia z oblasti: Benyovszký
Bydlisko: Martin

Vedel by mi niekto poradiť kde sa dopracujem (najlepšie cez internet) na údaje z evanjelickej matriky farnosti Sučany z obdobia 1740 - 1780?
Na FS túto matriku nemôžem nájsť a mali by v nej byť údaje ktoré potrebujem.
Ďakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Taka neexistuje, iba od r. 1783 (aj podla Sarmanyovej). Evanjelikov starsich obdobi hladajte v RK matrike.
Beno78
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 28 Nov 2017, 23:33
Predkovia z oblasti: Benyovszký
Bydlisko: Martin

Ďakujem, skúsim sa teda ešte raz prelúskať tým škrabopisom a niečo tam vyčítať. ;)
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Skúste pozrieť evanjelické matriky v Necpaloch a Ivančinej, čo boli artikularne obce v Turčianskej zupe.

Laco
Beno78
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 28 Nov 2017, 23:33
Predkovia z oblasti: Benyovszký
Bydlisko: Martin

laco napísal: 01 Dec 2017, 23:23 Skúste pozrieť evanjelické matriky v Necpaloch a Ivančinej, čo boli artikularne obce v Turčianskej zupe.

Laco
Necpaly som už trochu pozeral, ale nevidel som tam žiadne záznamy zo Sučian ani z Lipovca.
Beno78
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 28 Nov 2017, 23:33
Predkovia z oblasti: Benyovszký
Bydlisko: Martin

duros napísal: 01 Dec 2017, 21:50 Taka neexistuje, iba od r. 1783 (aj podla Sarmanyovej). Evanjelikov starsich obdobi hladajte v RK matrike.
V RK matrikách zo Sučian z daného obdobia som síce našil množstvo Lamošovcov, ale žiadneho Beňovského, ani Lamoš-Beňovský. Je však možné že priezvisko Beňovský nepoužívali v danom období, nakoľko sa mi pár krát podarilo zistiť, že nie vždy používali zástupcovia rodu Beňovský z Lipovca aj toto svoje pôvodné priezvisko. Niekedy si dali iba Lamoš, inokedy boli Lamoš Ondrušovič .. atď. Toto mi dosť komplikuje bádanie. Vie mi niekto poradiť v akých iných listinách by som vedel identifikovať ktorý Lamoš by mohol byť aj z rodu Beňovský (Benyovszký)?
Napísať odpoveď