Poplatok za matriky 2 Eurá!

Praktické skúsenosti z archívov.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tak som sa dnes dozvedel, že od nového roku sa platí za nahliadnutie do jedného zväzku matrík už nie 1,50 Eur, ale 2 Eurá!!! To som netušil, pretože už v tomto roku som v jednom archíve bol a stačil im kolok 1,50 Eur.
Skutočne, zákonom č. 238/2017 Z. z. - zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente) v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, zmenil zákon č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch, kde v sadzobníku, v časti II. VNÚTORNÁ SPRÁVA znie Položka 16 - Nahliadnutie do matrík, za každý zväzok matrík......2 Eurá.

Ďakujem tomuto sk...ému štátu, aj za "funkčný" e-archív!!!
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

No, mas pravdu. Zaciatkom roka som vesal na obecnu stranku oznam o zmene poplatkov. Je tam toho viacej, co sa meni. Dokonca sa to uz zacina aj prepierat v mienkotvornych dennikoch (urcite aj bulvaroch)
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Je to smutné.
franzuzka
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 18:38
Predkovia z oblasti: Abaújtorna: Sokoľany, Haniska, Bočiar, Valaliky, Geča, Čaňa, Poľov, Malá Ida
Bydlisko: Košice-okolie

A bude to aj online vramci tej služby s el. občianskym za 2e? Lebo vo všeobecnosti elektronické podané žiadosti sú za 50% správneho poplatku. Ale ked som naposledy skúšala nakuknúť, aj tak tam (ešte?) nič nebolo.
Napísať odpoveď