Zdigitalizovaná matrika sobášených Kysucké nové Mesto

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Mozol
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05 Aug 2019, 11:58
Predkovia z oblasti: Kysucký Lieskovec, Povina, Snežnica, Brodno, Vranie, Radola, Rudinka, Rudina, Zádubnie

Zdravím po dlhom úsilí sa mi podarilo zdigitalizovať do MS Excel indexu časť sobášnej matriky Kysucké nové Mesto konkrétne za roky 1666 až 1779. Dúfam, že to pomôže mnohým pri hľadaných predkov. Za niektoré zlé prepisy sa vopred ospravedlňujem nebolo to úmyselne :)
Svadby-Kysucké-nové-mesto-1666-1779.xlsx
(788.5 KiB) 291 stiahnutí

https://drive.google.com/file/d/1OOeLA5 ... sp=sharing
https://ulozto.sk/file/jyOrWqY5f8ml/sva ... -1779-xlsx
OndrejSmolárik
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Dec 2015, 14:02
Predkovia z oblasti: Komjatice, Černík, Pohranice, Bádice, Vajka, Kostolný Sek ,Rastislavice, Studienka, Bánov, Veľký Kýr

Ďakujem,
mne to pomôže. Táto časť matrík nie je na familysearch prístupná. Máte k dispozícii aj krsty z tohto obdobia?

Ondrej Smolárik
Mozol
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05 Aug 2019, 11:58
Predkovia z oblasti: Kysucký Lieskovec, Povina, Snežnica, Brodno, Vranie, Radola, Rudinka, Rudina, Zádubnie

Mám ich ale nie su vo forme Excelu ale jpg.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Toto je výborné, ďakujem pekne. Musela to byt vážne ohromná robota toľkoto matrík prepísať. Priezvisko Biroš, ktoré skúmam, sa v tejto lokalite nachádza, aj keď zatiaľ neviem, ako je prepojené s mojím rodom.

Pomôže mi to s výskumom.

Na FamilySearch sa dá indexovať záznamy, ale neviem, ako to presne funguje. Asi sa nedá povedať, že chcem indexovať presne túto obec. Indexujú v rámci projektov a čo pozerám, tak Slovensko asi práve nemá žiadny taký projekt. Ak by každý z nás na fóre spravil takýto Excel s jednou matrikou, tak by sme mali asi zindexované celé Slovensko. :)
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Mozol
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05 Aug 2019, 11:58
Predkovia z oblasti: Kysucký Lieskovec, Povina, Snežnica, Brodno, Vranie, Radola, Rudinka, Rudina, Zádubnie

Nuž bol by som rád a keď budem mať čas keby sa zdigitalizovali sobáše pre celé Kysuce aspoň po rok 1800 ostávala by mi teda Turzovka, Rakova, Čadca, Krásno nad Kysucou, Stará Bystrica, Nová Bystrica, Horný Vadičov, Riečnica, Brodno, Divina a Teplička nad Váhom. Tak môže byť takéto vyhladavanie celistvejšie a presnejšie.
Mária Malatinská
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Jún 2022, 20:15

Obrovská vďaka za toto, Štefan! Ani si neviem predstaviť, koľko roboty s tým bolo. Fakt klobúk dole! Využívam to často a veľmi mi to pomohlo. Ďakujem!
Dominika DG
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13 Nov 2023, 22:00
Predkovia z oblasti: Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Krásno nad Kysucou, Čadca, Raková, Svrčinovec

Chcem sa poďakovať za tieto zdigitalizované matriky. Je to skvelý pomocník. Ja som už pred tým ručne prešla mnohé a toto mi definitívne potvrdilo, že môj predok Jakub Kozák sa musel ženiť mimo Kysuce.
Napísať odpoveď