Dohledání matrik - Statny archiv Nitra

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Moncus.Kr
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 01:32

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda má archív v Nitře nějakou online podobu? Potřebovala bych dohledat předky. Nebo pokud znáte nějaké jiné internetové stránky? Děkuji Monika

Presunute do spravneho fora duros
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Z Vašej odpovede neviem, či ste už skúšali stránku https://familysearch.org/search/collect ... on/1554443

o žiadnej inej stránke zverejňúcej matriky z Nitrianskeho archívu neviem.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4963
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Velmi nestastny projekt - zle hladanie, naskenovane velmi, velmi malo. Zvacsa len zoznam fondov a pomocok.
dominika.
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 Nov 2012, 17:42

Ahojte,

dovolím si nadviazať v podobnom smere.
Viete mi niekto poradiť, kde nájdem (ak existujú) a či existujú matriky z obce Solčany, okr. TO, staršie ako z rokov 1688/89? Volala som do Nitry do archívu a tam nič staršie ako Mormoni naskenovali nemajú.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

podla Sarmanyovej, starsie RK matriky nie su....
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4963
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dominika. napísal:Ahojte,

dovolím si nadviazať v podobnom smere.
Viete mi niekto poradiť, kde nájdem (ak existujú) a či existujú matriky z obce Solčany, okr. TO, staršie ako z rokov 1688/89? Volala som do Nitry do archívu a tam nič staršie ako Mormoni naskenovali nemajú.

Ďakujem.
Viete co by niektori dali za to, keby mali matriky z konca 17. storocia? Mozete si gratulovat, ze mate take zdroje. Su obce, z ktorych su len druhopisy matrik, teda iba z druhej polovice 19. storocia. V dalsom badani pomozu uz len supisy, ci ine archivne materialy z prislusneho panstva, ale vysledok je nezaruceny a dost pochybny.
dominika.
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 Nov 2012, 17:42

Pán duros, pri všetkej úcte a pri všetkej snahe o pochopenie nenachádzam vo svojom príspevku náznak nespokojnosti s dostupnými zdrojmi. Beriem to ako rečnícku otázku bez emocionálneho podtónu. A ďakujem za všetky odpovede.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4963
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dominika. napísal:Pán duros, pri všetkej úcte a pri všetkej snahe o pochopenie nenachádzam vo svojom príspevku náznak nespokojnosti s dostupnými zdrojmi. Beriem to ako rečnícku otázku bez emocionálneho podtónu. A ďakujem za všetky odpovede.
Pani/slecna dominika, nebolo mojou snahou Vam nejakym sposobom protirecit, ci "vychovavat". Len z osobnej skusenosti viem, ze mnohi sa domnievaju, ze pri patrani po predkoch sa dokazu dostat pomaly az ku Adamovi a pritom zdroje z oblasti Slovenska su omnoho chudobnejsie, ako napr. v Cechach, ci na Morave.
Za mojim prispevkom tiez nehladajte emocionalny podton, len snahu o vysvetlenie. Mozno keby som pouzil nejake vhodne smajliky, bol by som pochopeny.
Napísať odpoveď