Sobáš nie je v matrike farnosti, kde sa konal?

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
tgregor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 06 Nov 2012, 12:20
Predkovia z oblasti: Malé Hoste (Manina, Božik), Zlatníky (Dúcky, Niko, Majtán, Sedlák, Mlynek), Veľké Hoste (Miksa, Hagara, Zajac), Miezgovce (Hagara), Tr. Stankovce (Mlynek), Nová a Stará Lehota (Gregor, Michalka)
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, narazil som sa na zvláštny problém.
V RK matrike Bánovce nad Bebravou je zápis zo 17.2.1760 (ak to správne chápem), že Martin Hagara a Anna Miskech boli zosobášení v Uhrovci (Zaj-Ugrocz) https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... n700620536

Ale v matrikách Uhrovca som o tom nenašiel zmienku niekoľko rokov dozadu, ani v RK ani v evan. Je možné, že farárovi v Bánovciach oznámili tento sobáš až po niekoľkých rokoch?
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Áno, sobáš sa konal v Uhrovci.
A áno, stretol som sa už s tým že sobáš bol zapísaný v inej matrike ako sa konal.

V mojom prípade nevesta bola z Rumanovej, ktorá patrí pod rkc farnosť Malý Báb,
ženích bol z Rišňoviec, sobáš sa konal v Rišňovciach ale zapísaný je v matrike Malého Bábu.
Sobášili farári z Rišňoviec aj Malého Bábu.

Takže analogicky by som povedal že nevesta bola z Bánoviec, ženích z Uhrovca, sobáš sa konal v Uhrovci ale zapísaný je v Bánovciach.
tgregor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 06 Nov 2012, 12:20
Predkovia z oblasti: Malé Hoste (Manina, Božik), Zlatníky (Dúcky, Niko, Majtán, Sedlák, Mlynek), Veľké Hoste (Miksa, Hagara, Zajac), Miezgovce (Hagara), Tr. Stankovce (Mlynek), Nová a Stará Lehota (Gregor, Michalka)
Kontaktovať používateľa:

Ženích pochádzal z Miezgoviec, ktoré patrili pod Bánovce, takže z Uhrovca zrejme pochádzala nevesta. Možno bol sobáš zapísaný v Bánovciach preto, že manželia zostali bývať v Miezgovciach.
Napísať odpoveď