Hľadám matriky z obce Žirany

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň, dnes som navštívil ŠA Nitra a zostal som takpovediac nemilo prekvapený. Podľa knihy J. Sármanyovej mali Žirany, okres Nitra vlastnú matriku od r. 1788, predtým patrili v období r. 1696 - 1788 pod farnosť Sokolovce. Keď som začal prezerať matriku farnosti Sokolovce, zistil som, že Žirany sa v jej záznamoch spomínajú len do roku 1739! Po krátkom bádaní som zistil, že v rokoch 1780-1788 patrila obec pod farnosť Kolíňany, no rád by som zistil, kam patrila zvyšných 41 rokov (1739-1780). Viete mi poradiť?
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Podla tohto do Kolinan: http://www.zirany.eu/fara.php
Len sa zrejme nezachovali matriky.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Skúsim tam zavolať, možno zostala na fare...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Problem moze byt este jeden a to ze sa nezapisovalo do matrik. Stretol som sa s takym pripadom. Obec Bucany patrila od 1711 do 1754 pod obec Brestovany. No a nie vsetky narodenia sa v tomto obdobi do matriky aj zapisali.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Patricius95,
dovolím si Vás poopraviť kvôli tomu, až to zbytočne nemýli ostatných bádateľov v tejto lokalite. Prezerali ste matriku farnosti Sokolníky, nie Sokolovce. ;)
http://www.podhorany.sk/-historia
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Moja chyba, ospravedlňujem sa :-)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď