Poplatok za nahliadnutie do matriky

Dari
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics

Poplatok za nahliadnutie do matriky

Príspevok od užívateľa Dari » 28 Okt 2013, 21:12

Nedávno sme tu rozoberali platbu za nahliadnutie do matriky. Každý z nás má iné skúsenosti. Preto som sa obrátila s vysvetlením zákona na kompetentných z ministerstva a tu je odpoveď:

Ide o poplatok za ziadost o nahliadnutie do kazdeho zvazku matriky
alebo do kazdeho zvazku matriky na mikrofilme.

Uhrada je teda jednorazova (za jednu ziadost o jeden zvazok matriky
alebo jednu ziadost o jeden zvazok matriky na mikrofilme) bez ohladu na
pocet dni.

:o

Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poplatok za nahliadnutie do matriky

Príspevok od užívateľa patricius95 » 28 Okt 2013, 21:36

Neviem, či Vám to prišlo e-mailom, alebo poštou, no pokiaľ ste do dostali formou listu, bolo by dobré, keby ste to preskenovali a preposlali. V archíve sa pri najbližšej návšteve spýtam, ako vidia tento zákon tam. (Potom nám už ostane len obrátiť sa na Lampáreň ;-) )
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poplatok za nahliadnutie do matriky

Príspevok od užívateľa duros » 29 Okt 2013, 07:25

Takto to poznam aj ja a snazim sa to kazdemu vysvetlovat (za kazdy zvazok na mikrofilme, ktory si objednate) a zakazdym, ked tam pridete a objednate si. Preto kazdemu odporucam objednat si vzdy len jeden zvazok, t.j. povedzme rodnu z urciteho obdobia. Urcite bude na filme aj daco ine, ale ja som si objednal len to a platim len za to, co som si objednal. Pomaham si katalogom na FS, z ktoreho vidim na kolkych filmoch je matrika a ake obdobie rokov sa kde nachadza. Uplne najlepsie je, ked je inv. cislo jednej matriky na dvoch filmoch. Bohuzial inventarne cislo sa z katalogu nie vzdy dozviem.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný