Kde hľadať gk matriku Dargov, Bačkov

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Môj bežný problém s príbuznými gréckokatolíckeho vierovyznania. Neviem nikde nájsť gk matriku za Dargov alebo Bačkov. Podľa stránky
http://www.cisarik.com/0_Backov_Trebiso ... mplin.html
by matrika mala byť v Bačkove ale na FS som nič nenašla.
Hľadala som aj na stránke
http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/
ale tu je len matrika rk, reformovanej cirkvi a židovskej. Vie mi niekto poradiť kde hľadať?
Naposledy upravil/-a duros v 18 Feb 2015, 21:00, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Upresnenie temy a presunutie do spravneho subfora o matrikach (predtym nespravne v Hladam predka)
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Už som to tu viackrát písal viewtopic.php?f=17&t=7140&p=12724#p12724 je tam Bačkov Gk 1841-1880
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Ďakujem za odpoveď, ktorá už kdesi a kedysi bola napísaná. Bohužiaľ po dvoch srdcových kolapsov v minulom roku bojujem s touto chorobou aj s mojou "sloniou pamäťou", ale snažím sa dostať do pôvodnej "formy" aj keď to nebude a nie je jednoduché.
Snáď tá odpoveď pre Vás nebola veľmi zložitá, ospravedlňujem sa ešte raz. Som sklamaná, že odpovedať na otázku, ktorá už bola na tomto fóre zodpovedaná, je pre niekoho také zložité, ale život je raz taký a musím to akceptovať a prispôsobiť sa.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

stacilo by - dakujem...
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Áno, stačilo by povedať ďakujem, a to som aj zo srdca urobila, som vďačná za akúkoľvek pomoc, ktorú nájdem na tejto stránke. Vážim si každú pomoc, každý odkaz, link, kde sa viem dopátrať k údajom, ktoré hľadám. Za svoju chorobu nemôžem, nepamätám si už všetko, ale ak tento môj zdravotný problém spôsobuje niekomu inému problém odpovedať, tak sa radšej odmlčím. Nebudem na tejto stránke zverejňovať svoje zdravotné správy, aby ste si boli istý, že si nevymýšľam. Je mi to ľúto a ďakujem každému za akúkoľvek pomoc.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Neviem, či sa to vzťahovalo na mňa, nič vám nevyčítam (vonkoncom pri vašich zdr. problémoch), len som chcel naznačiť, že na fóre sa snáď ešte nejaké užitočné informácie môžu k téme "matriky a súpis 1869 na Zemplíne" nájsť.
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Ospravedlňujem sa, nehnevám sa na Vás, skôr na seba, že ísť do Sátoraljaújhelu je pre mňa momentálne nedosiahnuteľné a pri mojom dôchodku niekoho si najať nemysliteľné. Myslela som si, že sa snáď niečo zmenilo a nejaké údaje za južný Zemplín budú k dispozícii, zázraky sa nedejú.
Napísať odpoveď