Kde hľadať ev.matriku Palúdzky /Kiss Palugay/

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Prosím Vás, môžete mi poradiť kde nájdem evanjelickú matriku obce Palúdzka /Kiss Palugay/ spred roka 1845? Ďakujem
Naposledy upravil/-a duros v 18 Feb 2015, 20:56, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zakladajte vzdy novu temu, toto bolo vlozene k niecomu uplne inemu.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
matrika farnosti Palúdzka sa dochovala od roku 1765. Celá matrika je na tzv. neprístupnom mikrofilme, preto si ju momentálne môžete prezrieť buď v príslušnom Štátnom archíve, alebo v sídle mormonských študovní mikrofilmov (napr. vo Viedni, či Budapešti).
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Dobrý večer. Ospravedlňujem sa za nesprávne uloženie otázky. Evanjelici z Palúdzky po r. 1844 sú zapísaní v matrike Lipt. Mikuláš. No o starších záznamoch mi nevedeli poradiť ani v archíve Bytča. Ďakujem za informáciu.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Tak to sa potom ospravedlňujem, nevšimol som si, že pátrate po evanjelikoch. Z Palúdzky sa zachovala len katolícka matrika. Možno však budete mať šťastie a miestni evanjelici tam budú zapísaní .
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

Anina napísal:Dobrý večer. Ospravedlňujem sa za nesprávne uloženie otázky. Evanjelici z Palúdzky po r. 1844 sú zapísaní v matrike Lipt. Mikuláš. No o starších záznamoch mi nevedeli poradiť ani v archíve Bytča. Ďakujem za informáciu.
Na vasom mieste by som oslovila priamo evanjelickeho farara v Paludzke:

Liptovský Mikuláš-Palúdzka
Ev. a. v. farský úrad, Palúčanská 36, 031 01 Liptovský Mikuláš-Palúdzka; 044/554 14 13; paludzka@ecav.sk; zbor je administrovaný z Liptovského Trnovca (Mgr. Eva Ščerbáková); zborová dozorkyňa: Mgr. Viera Olejárová; kantori: Mgr. Jela Hazuchová, Ladislav Alman; 9:00 Palúdzka, 10:15 Penzión Palúdzka, 14:00 Pavčina Lehota 1. nedeľa v mesiaci, 14:00 Bodice 3. nedeľa (LOS)

snad vam tam budu vediet poradit.. :idea:
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Ešte raz ďakujem za radu. Skúsim priamo farnosť. Dúfam, že budú ochotnejší ako v Ružomberku. Tam mi pri osobnej návšteve povedali, že pán dekan má iné poslanie ako hrabať sa v starých knihách. Chcela som len informáciu, či tam skutočne pôsobil kňaz - môj prastrýko..Ešte raz ďakujem.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Anina napísal:... pán dekan má iné poslanie ako hrabať sa v starých knihách...
Esteze hlasaju, ze vsetci sme si rovni. Ake mam pan dekan na tomto svete poslanie? Nejake ine ako my? Toto ma vie fakt na***t, ked sa zacne nejaky "pan dekan" vyvysovat nad ostatnych. Sme si rovni a rovnejsi.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Anina napísal:... Chcela som len informáciu, či tam skutočne pôsobil kňaz - môj prastrýko ...
Ak Vám stačí len informácia, resp. zmienka, že v Palúdzke po roku 1844 pôsobil ako evanjelický kňaz Váš prastrýko, nenašlo by sa to aj na nete? :idea:
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

archiv@ecav.sk skúste položiť otázky ohľadom matrík a pôsobenia Vášho prastrýka na tento mail. Jedná sa o archívnu radu ev. cirkvi. Možno Vám poradia.
našiel som to na tejto stránke http://www.ecav.sk/index.php
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Viem, že vám to nepomôže, ale v Palúdzke bol ev. farárom môj starý otec - :
Radimír Kramer
Napísať odpoveď