Matrika - odpoveď

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
martustus
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:34
Predkovia z oblasti: rod Benček, Herda, Švec, Belák, región Horné požitavie: Hostie, Topoľčianky,Obyce, Horňany? Bobot?

Zdravím .

Je podľa Vás takáto odpoveď matriky v poriadku ?

Moja otázka bola : Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať, či je možné vyhľadanie a vypracovanie výpisov z knihy, narodených, sobášených a zomrelých v matrike XY s priezviskom Benček do r. 1950.
Ak áno čo je potrebné doložiť a akým spôsobom uhradiť poplatok za danú službu ?

Odpoveď pani matrikárky : Dobrý deň,
musíte vedieť dátumy a za každý výpis sa platí poplatok 5 eur.
S pozdravom XY
Martustus : martustus@azet.sk
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Podľa mňa áno. Nebudú vám prechádzať X rokov matriky a vypisovať všetky osoby s priezviskom "Benček", s ktorými navyše nemusíte byť ani v príbuzenskom vzťahu.

Ja keď neviem konkrétny dátum, tak sa snažím udať aspoň rozpätie cca 5 rokov, kedy sa mnou hľadaná osoba napr. narodila a vtedy je už matrika ústretovejšia a osobu mi vyhľadajú.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Dakedy stačí poprosiť že nie sú jasné roky, a či by nebola možnosť pohľadať v indexoch.
martustus
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:34
Predkovia z oblasti: rod Benček, Herda, Švec, Belák, región Horné požitavie: Hostie, Topoľčianky,Obyce, Horňany? Bobot?

andrej58 napísal:Dakedy stačí poprosiť že nie sú jasné roky, a či by nebola možnosť pohľadať v indexoch.
Mal som ny mysli len 20 storočie do 1950. Podotýkam, že s týmto priezviskom sme v uvedenej matrike jediný. Veď matrika slúži aj na vyhľadávanie, veď logicky, ak budem vedieť roky nebudem sa pýtať. Či ? Podľa mňa je všetko o ľuďoch a troche ochoty.
Martustus : martustus@azet.sk
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

50 rokov je dosť :)

A samozrejme, vždy je to o ochote úradníčky, stretol som sa s tým, že mi nechceli vyhľadať info bez uvedenia roku, ale aj s takými, čo mi prešli X rokov, aby našli mnou hľadanú osobu.

Niečo o tom, komu je podľa zákona dovolené dávať info z matriky sa písalo už tu:
viewtopic.php?f=17&t=6587&p=9146&hilit= ... A1ch#p9146
Napísať odpoveď