Matriky RK farnosti Oravské Veselé

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Zdravím Vás . Patricius95 v odpovedi pre matriky Zákamenné uviedol portal kde som našla aj matriky obce Oravské Veselé a sú tam dva údaje. Jeden súhlasí s archívom Bytča. Podľa pracovníčky archívu Bytča matrika zomretých od 1878 do 1895 sa nezachovala. V druhom zápise je uvedená matrika zomretých od 1844 do 1895. Existuje teda? kde by som ju mala hľadať? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil/-a duros v 14 Máj 2015, 08:08, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Iný problém, nemiešajme to, prosím.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Ak som Vás správne pochopil, hľadáte úmrtnú matriku farnosti Oravská Lesná z 2. polovice 19. storočia. Tá sa podľa portálu kompletne zachovala, avšak nie je prístupná online, momentálne sa dá študovať len v študovni Štátneho archívu v Bytči.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Nepochopili sme sa. Hľadám obec Oravské Veselé, nie Oravská Lesna.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Aj mormoni maju nafilmovane len to, co maju v SA Bytca: https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library

Neviem, odkial vzal zostavovatel tej stranky tamtie udaje, priradil ich vsak do okresu Zilina. Domnivam sa, ze ide o druhopisy. Na druhopisy vzdy odkazujem aj ja, ak nie su dostupne originaly z 19. storocia. Zvycajne su vsak druhopisy ulozene v pobockach statnych archivov.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Ďakujem. Skúsim Žilinu, možno nejakým nedopatrením sa tam dostala.
Napísať odpoveď