Chýbajúce matriky Horné Orešany

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

V Sarmányovej tieto matriky nie sú uvedené, ale zistili sme, že v archíve sú matriky Horných Orešian R 1692-1716, S,Z 1684-1716, všetky tri inv. č. 939. V archíve mi ich ponúkli na mikrofilmoch a tak som sa čudoval, prečo nie sú na webe, keď ich zjavne filmovali (ani v katalógu ich nenájdete!).
Teraz, keď som si overoval dodatočne niektoré dáta cez oindexované záznamy, zistil som zhody s výskytom v matrike Bziniec pod Javorinou. Skoro ma šľak trafil, keď som zistil, že je to naozaj tá matrika, ktorú spomínam. Takže ešte raz - kto hľadá najstaršiu matriku Horných Orešian, choďte na Bzince pod Javorinou a všetko, čo je pod inv. č. 939, sú Horné Orešany (sedí aj inv. č. v archíve):
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... %3D1554443
Mimochodom, mormóni to nemajú ani v známych chybách:
https://familysearch.org/ask/salesforce ... es&lang=en
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Veľmi potešujúca správa. Ďakujeme.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Este tak najst, kde boli zapisovane Bucany medzi cca 1730 a 1752. V Brestovanoch, kde v tom obdobi mali byt zapisovane, je zaznamov veelmi poriedko. Ale to je celkom off topic. ;)
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Dnes som si pozeral matriky, co mam uz dlhsiu dobu a cuduj sa svete, chybajucu matriku som mal uz stiahnutu aj s poznamkou, ze sa nenachadza v katalogu. Ak treba, mozem poskytnut. Predpokladam, ze som na nu narazil cez FSV, ked som si pozeral matriky Hornych Oresian a menil som ID... No, uz len tie spominane Bucany.... :mrgreen:
Napísať odpoveď