Matriky z Chlebníc.

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Prosím Vás, kde nájdem matriky Chlebnice na Orave? Na FS sú 1787 - 1878. Novšie sa nezachovali, alebo sú niekde inde?
Ďakujem za radu.

anina
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Podla Sarmanyovej do zriadenia farnosti patrili Chlebnice do Dolneho Kubina a sporadicke zaznamy by mali byt v Sedliackej Dubovej. Ovsem na stranke farnosti citam, ze neustale patrili pod Sedliacku Dubovu. Cize ak neviete najst to, co potrebujete, skuste hladat v tychto dvoch matrikach. Potom by som skusil druhopisy, ktore by mali byt v okresnych archivoch, v tomto pripade v Dolnom Kubine a tam by ste mohli najst aj tie od 1878 do 1895.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Ďakujem. Matriky Sedliackej Dubovej som už prešla. Skúsim aj Dolný Kubín. Chystám sa do archívu v Dolnom Kubíne a opýtam sa na druhopisy. Dúfam, že budem mať šťastie. Už som hľadala druhopis matriky zomretých 1878 -1895 z Veselého, ale márne.
Napísať odpoveď