Tatranská Javorina

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
brandy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 10 Feb 2017, 15:57
Predkovia z oblasti: Rebič, Kresila, Kepič, Novobilský / Belá nad Cirochou, Snina, Tatranská Javorina

Hľadám matriky obce Tatranská Javorina staršie, do roku 1850. Obec je na severe, prakticky na hranici s Poľskom. Momentálne by mali mať matriku v Ždiari. Keď som prechádzal online matriky Ždiaru nenašiel som tam vôbec priezviská ktoré potrebujem (Novobilský, Cempa, Zelinský) ani vlastne nikoho z Javoriny. Pritom v sčítaní z 1869 https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1986782 sa tie priezviská vyskytujú. Podľa histórie v osade bola Huta kde pracovali ľudia z neďalekého Jurgowa čo už je momentálne poľská strana. Je teda možné aby boli vedené matriky v Poľsku?
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Skúste pozrieť matriky Spiišská Belá - link:
https://familysearch.org/search/image/i ... %3D1554443
brandy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 10 Feb 2017, 15:57
Predkovia z oblasti: Rebič, Kresila, Kepič, Novobilský / Belá nad Cirochou, Snina, Tatranská Javorina

je to 2x ďalej než Ždiar :? riadil som sa podľa mapy, čiže čo je v okolí a najbližšie. Skúsim teda..
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Na webe píšu:
Od 13. 7. 1921 patrí Tatranská Javorina do farnosti Ždiar Predtým patrila do farnosti Jurgov (dnes Jurgow v Poľsku). Je známa krásnym dreveným kostolíkom z konca 19. storočia, ktorý je zasvätený svätej Anne
Barbora
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ale evanjelici skutocne patrili pod Spissku Belu.
Napísať odpoveď