Chýbajúca matrika Medzany - Veľký Šariš ?

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Marian7
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 12:26
Predkovia z oblasti: Šariš a Zemplín

Dobrý večer .
Robil tu niekto s matrikami z RK farnosti Veľký Šariš, konkrétne s údajmi pre obec Medzany? Ide mi o to (čerpal som z matrík na familysearch.org), že vo viacerých okolitých farnostiach som našiel v sobášnych matrikách ľudí, ktorí by tu mali byť narodení/uvedení v krstných matrikách a nie sú. Akoby zhruba roky 1796-1830 chýbali, respektíve akoby chýbala jedna matrika pre obec Medzany. Viem z vlastnej skúsenosti, že nie všetky matriky sú na nete alebo v knihe pani Sarmanyovej.
Nezdá sa mi pravdepodobné aby za tridsať rokov nebol v tejto obci krst, manželstvo alebo úmrtie . Napríklad ide o krstnú matriku M-1387 Veľký Šariš z rokov 1796-1831, kde nie sú priezviská z obce Medzany. Napríklad Mathia a iné. V Cenze z roku 1828 ale uvedené sú a to je v rozpätí matriky M-1387.
Neviete, či existuje? Možno na fare alebo v niektorom štátnom archíve? Prípadne poradiť ďalší postup?
Ďakujem
Naposledy upravil/-a duros v 28 Aug 2017, 09:41, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Upresnený názov témy, pôvodne len "Chýbajúca matrika?" - tých matrík chýba na mraky.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ten archiv ste uz kontaktovali, ako som Vam odporucal vedla?
Marian7
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 12:26
Predkovia z oblasti: Šariš a Zemplín

Áno, archív som už kontaktoval. Informácia od nich ma smerovala späť na matriky Veľký Šariš alebo iné konfesie do Sabinova alebo na Drienicu. Avšak neodpovedali mi na otázku o chýbajúcich priezviskách v matrike. Predpokladám, že iba prečítali inventárny zoznam matrík alebo nejaký prehľad čo tam majú. Preto by som rád dostal informáciu od niekoho z fóra, kto s tými matrikami tiež pracoval. Asi budem musieť rozposlať maily na rôzne farnosti, či náhodou matriku nemajú alebo či nevedia o jej prípadnom zničení, Týmto spôsobom som už našiel dve veľmi staré matriky, ktoré v archíve ani nemajú......
Ja potrebujem informácie zhruba z obdobia 1800-1825 a to by tam malo byť a nie je. Chýbajú tam krsty, sobáše a pravdepodobne aj úmrtia.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň, smiem vedieť, k akým matrikám ste sa takto dopracovali?
Žiaľ, s predmetnými matrikami Šariša pomôcť neviem.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Marian7
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 12:26
Predkovia z oblasti: Šariš a Zemplín

Ide o matriky z farnosti Svinia z obdobia 1724-1814 (sobášna do 1852).

A o matriku Veľký Šariš zo 17. storočia, je v nejakej súkromnej zbierke a našťastie už je oxeroxovaná v štátnom archíve v Prešove. Takže staršia ako som potreboval sa našla. Predpokladám, že existuje aj niečo medzi. Hádam tiež v nejakej zbierke :-)
Napísať odpoveď