Vojčice - matrika

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

Prosím, neviete mi poradiť v ktorých matrikach (meste) na FamilySearch by som dokázal nájsť obyvateľov Vojčíc, dnes okres Trebišov? Neviem, kde su zaradený.

Vlado.
S pozdravom ostáva Vlado
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Dobrý večer,

toto mi našlo na FS

https://www.familysearch.org/search/cat ... 1136733-50

ale podla všetkeho nie su sprístupnene
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
neuvádzate vierovyznanie, ktoré hľadáte.
Reformovaní katolíci spadali pod Milhostov, rímskokatolíci pod Trebišov a gréckokatolíci mali vlastnú farnosť práve vo Vojčiciach.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

patricius95 napísal: 09 Jan 2018, 22:12 Dobrý deň,
neuvádzate vierovyznanie, ktoré hľadáte.
Reformovaní katolíci spadali pod Milhostov, rímskokatolíci pod Trebišov a gréckokatolíci mali vlastnú farnosť práve vo Vojčiciach.
Mea culpa, gréckokatolíckov a rímskokatolíkov hľadám.

Vlado.
S pozdravom ostáva Vlado
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

VeronikaBB napísal: 09 Jan 2018, 22:10 Dobrý večer,

toto mi našlo na FS

https://www.familysearch.org/search/cat ... 1136733-50

ale podla všetkeho nie su sprístupnene
aj som si myslel, že nebudu...toho som sa obával....
S pozdravom ostáva Vlado
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

..ak viete mená rodičov a chýbajú vám dátumy narodenia a mená deti, tak vám bude užitočné aj to, čo je sprístupnené. Nemyslím si, že túto matriku sprístupnia tak skoro, keďže je k nej pridaná matrika narodených Vlachovo, Rožňava, ktorá je do roku 1906. Aj ja mám príbuzných z Vojčíc a neviem sa pohnúť lebo sa potrebujem dostať aj do matriky.

Iobagion
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

inak nechápem, prečo by nemohli sprístupniť hocičo, kde je dátum max. 1917, keď už 100 rokov odvtedy uplynulo.
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

iobagion napísal: 10 Jan 2018, 06:24 ..ak viete mená rodičov a chýbajú vám dátumy narodenia a mená deti, tak vám bude užitočné aj to, čo je sprístupnené. Nemyslím si, že túto matriku sprístupnia tak skoro, keďže je k nej pridaná matrika narodených Vlachovo, Rožňava, ktorá je do roku 1906. Aj ja mám príbuzných z Vojčíc a neviem sa pohnúť lebo sa potrebujem dostať aj do matriky.

Iobagion
iobagion,
Viete mi povedať, kde by som našiel matriky z Vojcic - fyzicky k nahliadnutiu?
Viem, že napr. matriky v Secovskej Polianke sú na obecnom úrade a dajú sa pozrieť.
Vojčice boli kedysi takmer celé greckokatolicke aj grec.katol.farnost tam mali. Ja mam odtiaľ predkov práve od grekov.


Vlado.
S pozdravom ostáva Vlado
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
fyzické kópie matrík a aj samotný mikrofilm je k nahliadnutiu v Štátnom archíve v Košiciach na Bačíkovej 328/1.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vlado napísal: 10 Jan 2018, 08:27 ....
Viete mi povedať, kde by som našiel matriky z Vojcic - fyzicky k nahliadnutiu?
Viem, že napr. matriky v Secovskej Polianke sú na obecnom úrade a dajú sa pozrieť.
...
Pochybujem, ze na obecnom urade v Secovskej Polianke maju cirkevne matriky...
Napísať odpoveď