Sčítanie 1869 – Oľšavica

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
lenistolarik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Mar 2018, 19:31
Predkovia z oblasti: Spiš (Harichovce, Markušovce, Oľšavica)

Zdravím,

hľadám sčítanie obyvateľstva s roku 1869 v obci Oľšavica na Spiši. Na FamilySearch je v podsekcii Spiš množstvo obcí (na prvý pohľad snáď všetky), no práve táto chýba. V zozname je uvedená Olšavka, ide však o inú obec. Skúšala som pozrieť do albumov iných obcí v bezprostrednej blízkosti (Repaše, Brutovce aj Podproč), či sa záznamy z Oľšavice nemohli niekam zatúlať. Nič som však nenašla.

Neviete, kde by som sčítacie hárky mohla nájsť? Prípadne poznáte možné vysvetlenie, prečo by zo zachovanej stolice chýbala práve jedna obec? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
skúste prehľadať ostatné župy, možno Vašu obec nesprávne zaradili napr. do Šariša. Ak ju nenájdete, potom sa obráťte na Štátny archív v Levoči s otázkou, či sa u nich nachádza sčítanie obyvateľstva z r. 1869 z Oľšavice. Z niektorých obcí sa totiž hárky nezachovali, z iných obcí zase z rôznych dôvodov nemuseli byť nasnímané.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
lenistolarik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Mar 2018, 19:31
Predkovia z oblasti: Spiš (Harichovce, Markušovce, Oľšavica)

Ďakujem za odpoveď. Už predtým som prešla všetky ostatné župy v kolekcii (najmä práve Šariš), no nikde sa táto obec nespomína. Skúsim teda kontaktovať levočský archív.
Napísať odpoveď