Plevník, Kniha úmrtí 1896 - 1906

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Dobrý deň,

obraciam sa na vás s prosbou a nádejou zároveň, či by ste mi vedeli povedať, kde sa nachádza štátna matričná Kniha úmrtí pre obec Plevník, okr. Považská Bystrica v rozpätí rokov 1896 - 1906. Už som z toho vážne zúfalá. :(

Telefonovala som do ŠA TN, pracovisko Archív Považská Bystrica, tam ju nemajú.

Následne som volala do ŠA v Bytči, tam ma späť vypoklonkovali do ŠA v PB.

Potom som volala na OcÚ Plevník-Drienové, tam ju tiež nemajú.

Kolotoč pokračoval, vraj ju môžu mať na OcÚ v Predmieri, tam ju tiež nemajú.

Tam ma odkázali na Matričný úrad v PB, vraj tam majú indexy zomrelých pre celý okres, čo nie je pravda. Majú len pre okolité obce, ktoré sú dnes miestnymi časťami.

Napokon som volala na pracovisko Archív Žilina na Framborskej ul. Samozrejme, ani tam ju nemajú, lebo je to už iný okres. Kolotoč skončil bezvýsledne. :(

Vopred ďakujem za pomoc a radu!
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Mozno fara v Predmieri? Ja som im na faru uz skusal pisat, ale neodpisali, tak mozno osovne jedine tam.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

mitoxy napísal: 29 Júl 2019, 16:22 Mozno fara v Predmieri? Ja som im na faru uz skusal pisat, ale neodpisali, tak mozno osovne jedine tam.
Dopyt je po štátnej matrike a tá musí niekde byť.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

milestone napísal: 02 Júl 2018, 15:07 Dobrý deň,
obraciam sa na vás s prosbou a nádejou zároveň, či by ste mi vedeli povedať, kde sa nachádza štátna matričná Kniha úmrtí pre obec Plevník, okr. Považská Bystrica v rozpätí rokov 1896 - 1906. Už som z toho vážne zúfalá. :(
Ešte mi napadol príslušný okresný úrad, zrejme v PB. Tam by mal byť druhopis štátnej matriky. Štandardne sa zrejme nevypožičiavajú, ale ak vysvetlíte svoje dôvody dostatočne, možno budete mať šťastie.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

mitoxy napísal: 29 Júl 2019, 16:22 Mozno fara v Predmieri? Ja som im na faru uz skusal pisat, ale neodpisali, tak mozno osovne jedine tam.
Veľmi pekne ďakujem za Vašu radu. Tam som napokon telefonovala tiež, bohužiaľ, záznam o úmrtí mojej pra...babičky tam nenašli.
patricius95 napísal: 29 Júl 2019, 17:40 Ešte mi napadol príslušný okresný úrad, zrejme v PB. Tam by mal byť druhopis štátnej matriky. Štandardne sa zrejme nevypožičiavajú, ale ak vysvetlíte svoje dôvody dostatočne, možno budete mať šťastie.
Veľmi pekne ďakujem aj Vám za Vašu radu. Je to zároveň rada aj pre možných budúcich bádateľov z tejto obce. Jedným dychom chcem dodať, že mám podozrenie, kde je zapatrošená a nevedia o nej, lebo sa mi nevedeli preukázať preberacím protokolom. Nechcem to tu verejne písať pred celým svetom, ak bude mať niekto záujem, napíšem mu to do súkromnej správy.

Úmrtie mojej pra...babičky už mám. :D Narodila sa v Solnici, okr. Rychnov nad Kněžnou, vydávala sa ako slobodná v Motešiciach, po svadbe určitý čas bývala v Beckove, potom časť života žila v Plevníku, presťahovala sa do Bodinej, pravdepodobne po požiari v Plevníku roku 1889, kde ľahlo popolom 90 domov. Po smrti jej manžela žila v Ilave, zomrela v roku 1909 v Aiude v Rumunsku, kde odišla s jej synom a nevestou. Sken z Knihy úmrtí mám z tamojšej matriky. :D
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Kde sa teda tie knihy (krsty, sobáše, úmrtia) nachádzajú? Napísal som na okresný úrad PB a prišla mi takáto odpoveď:

"Dobrý deň,



matriky z rokov 1896 – 1905 z obce Predmier by sa mali nachádzať v štátnom archíve v Žiline. Okresný úrad Považská Bystrica v archíve spravuje obce okresov Považská Bystrica a Púchov."
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

mitoxy napísal: 04 Sep 2020, 21:31 Kde sa teda tie knihy (krsty, sobáše, úmrtia) nachádzajú? Napísal som na okresný úrad PB a prišla mi takáto odpoveď:

"Dobrý deň,



matriky z rokov 1896 – 1905 z obce Predmier by sa mali nachádzať v štátnom archíve v Žiline. Okresný úrad Považská Bystrica v archíve spravuje obce okresov Považská Bystrica a Púchov."
Tie matriky sa tam zial nenachadzaju, stale su v Predmieri na obecnom urade. Tazsie sa v tom patra, ked som odkazany na dobru volu pani matrikarky... V archive by som si to presiel sam, co potrebujem.

Asi sa k tomu dostanem az o nejakych 10 alebo 20 rokov, ked to raz bude odovzdane v archive. :D
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Napísať odpoveď