Bobotensis

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

O Tuneziciach viem. Matriky mam prejdene, problemom je, ze zatial som nenasiel spojenie rodov v Tuneziciach a Ladcoch (co je zaujimave, kedze momentalne su obe obce spojene a su vzdialene asi 4 km od seba). Pozeral som aj cenzus z roku 1720 s rovnakym vysledkom, to vsak nic nehovori o byvani alebo nebyvani rodiny :)

Kazdopadne, robim aj tunezickych Eliasov, tak mozno sa tam nejake prepojenie najde.

Zarazaju ma vsak dva aspekty:

1. Dvaja synovia sa v rozmedzi jedneho roku prizenili do tej istej dediny, ktora bola na vtedajsie pomery vcelu vzdialena od dediny, kde byvali (Bobot a Ladce sa nachadzaju na opacnych stranach Strazovskych vrchov).
y
2. Obaja sa tam prizenili este pred zrusenim nevolnictva (co znamena, ze keby som mal stastie, tak v archive panstva, ktoremu patril Bobot, prip. v archive koseckeho panstva, by som mohol najst povolenie na prestahovanie pre oboch)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Marcel napísal:...
2. Obaja sa tam prizenili este pred zrusenim nevolnictva (co znamena, ze keby som mal stastie, tak v archive panstva, ktoremu patril Bobot, prip. v archive koseckeho panstva, by som mohol najst povolenie na prestahovanie pre oboch)
Ladce v tom case patrili rodu Motesickych. Vzhladom na blizkost Bobota k Motesiciam, je to vcelku mozne, aj ked Bobot samotny patril Illeshazyovcom, konkretne pod Banovske panstvo. Na tom by tiez nic nebolo, kedze majetok Ladiec si rozdelili dcery Barbory Lippay (predchadzajucej vlastnicky), z ktorych jedna bola vydata Illeshazyova a druha Motesicka:-) (vid str. 21 tejto diplomovej prace https://www.google.sk/search?q=ladce%20 ... channel=np). Len vidim problem prehrabavat sa v archivaliach Illeshazyovskeho panstva...toho je v Bytci na mraky, aj ked su inventarizovane.
Napísať odpoveď