Marosnyvar in Ungarn, 1903

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
Používateľov profilový obrázok
Jezevec
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 19 Aug 2016, 08:23
Predkovia z oblasti: České Brezovo – Zlatno okr.Poltár (Szücs, Sztieranka, Schill)
Bydlisko: Poděbrady

Dobrý den přeji,
prosím nevíte někdo kde je Marosnyvar? Můj předek se narodil v Janušově u Rýmařova, rodiče potom žili v Turda (oblast Cluj, Rumunsko), jeho sestra se vdala r.1899 v Targu Mures a on zemřel v Mannheimu (Germany). Právě na zápisu u jeho úmrtí jsem našel poznámku o svatbě:

Obrázok

Děkuji za pomoc.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Dobrý večer,

myslím, že ide o Marosvar, dnes ako Nagycsanád. Je súčasťou Rumunska v okrese Temes. Ide o multikultúrnu obec.
Môžem sa však mýliť.
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Môže byť aj Marosújvár https://de.wikipedia.org/wiki/Ocna_Mure%C8%99
takisto v Rumunsku.
Používateľov profilový obrázok
Jezevec
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 19 Aug 2016, 08:23
Predkovia z oblasti: České Brezovo – Zlatno okr.Poltár (Szücs, Sztieranka, Schill)
Bydlisko: Poděbrady

Děkuji vám za odpověď, bude to asi ten Marosujvar, ten je od Turdy jen 25km a mám dojem, že někde mám poznámku o Kmenu (příjmení předka) který byl v Ocna Mures hodinářem ;)
Ještě jednou díky.
Napísať odpoveď