Snopek Vendelin, Babetha

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
fefefe
Člen
Člen
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Závodský z Motešíc

Snopek Vendelin, Babetha

Príspevok od užívateľa fefefe » 22 Nov 2017, 19:07

Zdravím
niečo pre pána Snopeka, možno to bude pre neho zaujímavé, náhodou som to našiel v materiáloch z Ivanky.
http://www.imgup.cz/image/LPBf
http://www.imgup.cz/image/LPB2
http://www.imgup.cz/image/LPBR
http://www.imgup.cz/image/LPBK

zdroj:ŠA Ivanka-Topoľčianske panstvo v Tovarníkoch- Majetkovoprávne spisy- krab.18, Fasc. V.-2- XII.-1, r.1657-1854- Prašice, Závada, Veľké Hoste, ZlatníkyUžívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3150
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Snopek Vendelin, Babetha

Príspevok od užívateľa duros » 22 Nov 2017, 20:28

Velmi pekne dakujem, potesili ste ma, aj ked to nie su moji predkovia, ale mam aj tuto rodinu komplet zmapovanu :) Neviete mi povedat datum uvednej listiny? Malo by ist zrejme o obdobie medzi rokmi 1843 (kedy v mlyne este byvala aj spomenuta dcera s manzelom, tiez mlynarom, ku ktorej odisla byvat - to sa tej dcere v danom mlyne narodilo posledne dieta) a rokom 1847 (kedy zomrela stazovatelka na adrese svojej dcery a jej manzela). Manzel stazujucej sa vdovy zomrel v r. 1831. Na zaciatku pise o tom, ze sudom bolo nariedene jej detom ju zivit zo stvrtiny dedicstva, teraz uz len spomenuteho syna Vendelina. To znamena, ze sud prebehol, ked este zil Vendelinov mladsi brat Frantisek a tiez bol spolu s nim mlynarom v Tesaroch (zomrel v r. 1839).

fefefe
Člen
Člen
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Závodský z Motešíc

Re: Snopek Vendelin, Babetha

Príspevok od užívateľa fefefe » 23 Nov 2017, 10:09

Bohužial neviem datovanie tejto listiny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných