Latinčina - Overenie Nitrianskej kapituly 1571

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
Dominicus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02 Dec 2017, 23:30
Predkovia z oblasti: Csernýanszky

Latinčina - Overenie Nitrianskej kapituly 1571

Príspevok od užívateľa Dominicus » 28 Aug 2018, 20:13

Dobrý deň :) ,

prosím vás potreboval by som preložiť Overenie Nitrianskej kapituly z roku 1571, ktorá overuje rozhodnutie cisára Maximilána II., ktorým Gašparovi Čerňanskému z Malej Čiernej (de parva Cherna), a celej jeho rodine, udeľuje zemianský titul za vernosť a verné služby, ktoré boli zohľadnené.

Text som prepísal z kópie do wordu na 3 strany. Ak máte záujem, alebo viete o niekom kto by mohol mať záujem dajte mi vedieť. ;)

Ďakujem, s pozdravom



Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1910
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Latinčina - Overenie Nitrianskej kapituly 1571

Príspevok od užívateľa patricius95 » 28 Aug 2018, 20:30

Dobrý deň,
môžete mi to poslať e-mailom a skúsim sa Vám na to pozrieť, ale nič vopred nesľubujem.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní