Sobáš 1778 BA nemčina vyriešené

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
masu
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Sobáš 1778 BA nemčina vyriešené

Príspevok od užívateľa masu » 02 Sep 2018, 16:40

Pekný podvečer,

prosím o prečítanie záznamu č. 23 vľavo. Hľadám sobáš predka evanjelika z Rače Michala Švenka/Schwenga/Schwenka s Katarínou. Neviem, či je toto ten správny zápis.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Vopred ďakujem.

masu
Naposledy upravil/-a masu v 03 Sep 2018, 05:51, upravené celkom 1 krát.Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sobáš 1778 BA nemčina

Príspevok od užívateľa patricius95 » 02 Sep 2018, 18:50

Dobrý večer,
„Die eadem (Die 24. Februarii) Ward copulirt der ehrsame Michael Schwenekh MitNachber in Ratsdorf, ein Wittwer, mir der Ehren und Zugendsamen Catharina, des wegland Ehrsamen Johann Georg Wißbauer, Binder Meisters zu Limbach, hinterlassenen Wittwe. Beystände: des Bräutig(ams): Matthias Moiok, Burger und Weingärtner alhier. der Braut: Johann Szloboda, Mitnachbar in Ratsdorf.“

24. februára boli zosobášení čestný Michal Schwenek obyvateľ Rače, vdovec s čestnou Katarínou, vdovou po debnárskom majstrovi Jánovi Jurajovi Wißbauerovi z Limbachu. Ženíchovým svedkom bol Matej Moiok, miestny obyvateľ a vinohradník a zo strany nevesty Ján Sloboda, sused v Rači.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

masu
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Re: Sobáš 1778 BA nemčina

Príspevok od užívateľa masu » 03 Sep 2018, 05:51

Patrik, ďakujem. Vôbec som to nevedela prečítať. Horko-ťažko som zistila, že to je nemčina.
Ešte raz vďaka. :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní