Umrtie 1756 Šintava - latincina - Michael Jávor

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
ShinThaWan
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13 Feb 2019, 14:09
Predkovia z oblasti: Šintava, Lomná, Gemelčička

Umrtie 1756 Šintava - latincina - Michael Jávor

Príspevok od užívateľa ShinThaWan » 18 Feb 2019, 17:17

Ahojte potreboval by som rozlustit tento jeden zapis v matrike umrti zo Sintavy, po latinsky. Nevidim tam nic o manzelke, pripadne ci bol vdovec (vidus). Je tam nieco, co by mi mohlo pomoct?

Michael Jávor annor. cricis? 53
... est Sempthe (pochovany v Sintave? )
Hned prvy riadok
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

V sintave su matriky od 1748, pripadne az 1750. V 1756 mal 53, takze sa narodil okolo roku 1703, mohli by ste mi aj poradit kde by sa dalo nieco dalej vypatrat o nom? Viem ze urcite je to nejaky moj predok, lebo zatial vsetci Javorovi v Sintave mi vychadzaju od jednej osoby Andreas Javor, od neho mam umrtie, deti a manzelku ale bez narodenia.

Dakujem za pomocVeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Re: Umrtie 1756 Šintava - latincina - Michael Jávor

Príspevok od užívateľa VeronikaBB » 18 Feb 2019, 17:40

Dobrý deň,

Ja tam viem prečítať Michael Javor, 53 ročný občan(obyvateľ) Šintavy (asi), ženatý pochovaný v Šintave.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Monina a 1 neregistrovaný