V roku 2014 sme založili občianske združenie Genealogický inštitút Slovenska. Venujeme sa rôznym dobrovoľníckym aktivitám – na stránke uverejňujeme zaujímavé články na tému rodinnej histórie, genealógie, či tvorby rodokmeňov, prevádzkujeme genealogické forum, vytvorili sme genealogický slovník, organizujeme stretnutia genealógov.

V tomto roku sa môžeme po prvý raz uchádzať aj 2 percentá z daní. Ak sa vám páči, čo robíme a ak máte pocit, že naša aktivita má zmysel, môžete nás podporiť. Ďakujeme!
CHCEM VEDIEŤ VIAC O MOŽNOSTI PODPORIŤ GENI.SK

VYRIEŠENÉ: Svadba: 1858 velké opatovice němčina

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
davidca
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 26 Nov 2018, 18:45
Predkovia z oblasti: Hlobilovi

VYRIEŠENÉ: Svadba: 1858 velké opatovice němčina

Príspevok od užívateľa davidca » 03 Júl 2019, 17:16

Dobrý deň,

Potreboval by som pomoct s prečítaním záznamu svadby Františka Foneta a jeho ženy Anny 23. novembra 1858 vo Veľkých Opatoviciach.
Na tomto odkaze druhý zápis:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=203

Franz Fonet - ?? Sohn Häusler in Jaromeritz N. (číslo) 123 ledigen Sohn des Franz Fonet Bauer Ausgedinger in Jaromeritz N102 und ?? Marianna geb. Pogelak? Sino ?, Bauer in Jaromeritz

Anna Žinatz ??, le ?? Tochter des Mathias Žinatz ?? Bauer in Korbel-Lhota N11 und Eheweibes Anna, gebohren Pamaček? Sit ?? , Bauer in Borotín


Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil/-a davidca v 15 Júl 2019, 19:11, upravené celkom 1 krát.Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2108
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: svadba 1858 velké opatovice němčina

Príspevok od užívateľa patricius95 » 03 Júl 2019, 18:25

Dobrý deň,
ženích: Franz Foreth verabschiede(n)bar Soldat, Häusler in Jaromeřitz N(ummer) 120. lediger ehe(licher) Sohn des Franz Foreth, Bauers Ausgedinger in Jaromeřitz N. 102 und dessen Eheweibes Marianna geb(oren). Pozelak Simon, Bauer in Jaromeritz.

nevesta: Anna ženaty, ledige eheliche Tochter des Mathias Ženaty Bauers in Korbellhof N. 11 und dessen Eheweibes Anna geboren Ramacžek Nikolaus, Bauer in Borotin.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných