zamestnanie alebo stav otca

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
masu
Odborník
Odborník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

zamestnanie alebo stav otca

Príspevok od užívateľa masu » 03 Feb 2015, 13:43

Dobrý deň,

prosím o preklad slov medzi slovami pastor pastier a miles vojak. Neviem, čo znamenajú. Jedná sa o dieťa Ignátius Zárisch, 10.7.

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,139069101

Vopred ďakujemPalix
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 06 Jún 2013, 15:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: zamestnanie alebo stav otca

Príspevok od užívateľa Palix » 03 Feb 2015, 14:09

masu napísal:Dobrý deň,

prosím o preklad slov medzi slovami pastor pastier a miles vojak. Neviem, čo znamenajú. Jedná sa o dieťa Ignátius Zárisch, 10.7.

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,139069101

Vopred ďakujem

Pastor porcorum ipse Miles = pastier svíň, taktiež vojak

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 3 neregistrovaní