Prekladatelia z latinčiny

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
mrazena
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05 Júl 2015, 20:50
Predkovia z oblasti: rod Mráz - Čáry, rod Holiga - Kraľovany

Prekladatelia z latinčiny

Príspevok od užívateľa mrazena » 16 Feb 2017, 14:36

Dobrý deň, tiež ma zaujíma, či mi viete niekoho odporučiť, kto nám preloží z latinčiny niekoľko textov. Doteraz sme si s matrikami a s kratšími textami vždy poradili, kúpili základy latinčiny aj slovník, ale toto je už nad naše sily. Sú to dlhšie texty, získané z archívov. Našla som viacero kontaktov na prekladateľov z latinčiny. Bola by som rada, keby ste vedeli odporučiť niekoho spoľahlivého, kto sa vyzná práve v týchto genealogických textoch. Zaplatím si to, ale chcem znalého a spoľahlivého človeka. Ďakujem moc za Vaše rady a skúsenosti s takouto "službou" a Vaše odporúčania.Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný