Kniha manželstiev r.1908 latinsky "VYRIEŠENÉ"

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
lusina
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Mar 2017, 21:57

Kniha manželstiev r.1908 latinsky "VYRIEŠENÉ"

Príspevok od užívateľa lusina » 20 Mar 2017, 11:05

Dobrý deň, poprosím o preloženie poznámky pri zápise manželstva: Joannes Zenkai a Anna Szamuhel zo dňa 29.01.1908

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

vopred ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil/-a lusina v 20 Mar 2017, 15:33, upravené celkom 2 krát.Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha manželstiev Pobedim r.1908 latinsky

Príspevok od užívateľa patricius95 » 20 Mar 2017, 12:09

Dobrý deň,
poznámka hovorí o ženíchovi toto: Je synom slobodnej Cigánky, ktorá potvrdila, že dieťa porodila v obci Dolná Súča, v matrike ktorej sa však zápis o krste dieťaťa nenachádza. Matka ženícha uviedla, že krstný list vydaný na matrike v Pobedimi stratila. Tento chlapec žije v našej farnosti od detstva a prijal povolenie k sobášu od vrchnosti. Jeho správne priezvisko je „Zenkai“, nie „Zenkaj“.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný