Vierovyznania rodičov - 1832

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
mircin009
Člen
Člen
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 21 Dec 2015, 17:36
Predkovia z oblasti: Šariš, Rokytov, Mokroluh, Malcov, Gerlachov, Lukov, Lukavica

Vierovyznania rodičov - 1832

Príspevok od užívateľa mircin009 » 11 Máj 2017, 17:21

Dobrý deň.
Nevedel by niekto zistiť o aké vierovyznania rodičov ide pri narodení Anny Pangrácovej, zo dňa 29.11.1832 v rím.kat. matrike Mokroluh, bydlisko rodičov Rokytov. Myslím, že otec bol katolík a matka evanjelička a otec prestúpil neskôr na evanjelickú vieru. Jedná sa o zápis úplne hore na ľavej strane.
Ďakujem.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3012
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vierovyznania rodičov - 1832

Príspevok od užívateľa duros » 11 Máj 2017, 21:58

Povodne chcel zapisovatel uviest inu ako RK konfesiu (vierovyznanie), co vyjadril aj skratkou "Conf". Potom to opravil na RC, Conf ponechal, pretoze sa nic nedeje, nema to ziaden odlisny vyznam. Ergo ide o rimokatolikov. Aj ked....no, tazko povedat, co bolo povodne...ale myslim si, ze ak by chcel uviest Aug. conf., tak by to "R" prepisal doslednejsie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných