Rodné priezvisko matky, ??staroslovienčina?? 1825

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
mircin009
Člen
Člen
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 21 Dec 2015, 17:36
Predkovia z oblasti: Šariš, Rokytov, Mokroluh, Malcov, Gerlachov, Lukov, Lukavica

Rodné priezvisko matky, ??staroslovienčina?? 1825

Príspevok od užívateľa mircin009 » 23 Jún 2017, 18:50

Dobrý deň.
Po dlhšom čase sa mi podarilo nájsť narodenia môjho predka zo dňa 13.3.1825 v Malcove. Neviem, či sa jedná o staroslovienčinu, ale podarilo sa mi prečítať: Michaila, z oca Miška Cingla a matky Anny ?. Jej rodné priezvisko neviem prečítať. Takisto sa mi nepodarilo prečítať mená krstných rodičov. Vedel by s tým niekto pomôcť?
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

Ďakujem.Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1676
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rodné priezvisko matky, ??staroslovienčina?? 1825

Príspevok od užívateľa patricius95 » 24 Jún 2017, 21:39

Dobrý deň,
Vami uvedený zápis z 13.3.1825 uvádza narodenie Michala, syna Michala Cundra a Anny Pilarovej. Krstnými rodičmi boli Janko Kačmar alias Bodnar a Anna Borniková.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vorky a 5 neregistrovaných