Ján Bobor 1763 - kedy zomrel?

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
VeronikaBB
Odborník
Odborník
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko
Bydlisko: Topoľčany

Ján Bobor 1763 - kedy zomrel?

Príspevok od užívateľa VeronikaBB » 16 Júl 2017, 12:30

Dobrý deň, chcem sa poradiť s týmto ... chcem nájsť záznamy úmrtí Jána Bobora nar. 1763 a jeho ženy Anny Marcsin nar. 1769. Vzali sa v roku 1789. Záznamy som našla aj len neviem ich zrejme pochopiť.

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

v tomto sa píše (5 riadok od spodu ) Ján Bobor 85 ročný roľník mŕtvy, 50 rokov manželstve s Annou Marcin?

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

v tomto druhom 3 riadok od vrchu Ján Bobor , Anna Marcsin 81 ročný gazda zomrel.

Podľa mňa v tom prvom linku asi zomrela Anna Marcsin a v tom druhom Ján Bobor, lebo keď sa tak nato pozerám tak ma napadlo alebo som to pochopila tak, že Ján Bobor je vlastne zapísaný 2x, že zomrel.

ďakujem za pomocUžívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3009
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ján Bobor 1763 - kedy zomrel?

Príspevok od užívateľa duros » 16 Júl 2017, 12:50

Na prvom linku je umrtie Jana Bobora, manzela Anny Marcsinovej, s ktorou zil 50 rokov (co by sedelo). V druhom linku je umrtie Anny Marcsinovej, vdovy po Janovi Boborovi.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní