Narození Pribiš 1897 Madarština

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
tapko57@yahoo.com
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Jan 2019, 15:35
Predkovia z oblasti: Orava

Re: Narození Pribiš 1897 Madarština

Príspevok od užívateľa tapko57@yahoo.com » 03 Jan 2019, 17:13

Dobrý deň ,

So zaujmom som si prečítal váš výskum ohľadne rodiny Ťapákovcov a mne to poskytlo nové informácie a doplnenie mozaiky.
Som priamym potomkom ďalšej vetvy mlynárov rodu Ťapákovcov. Môj prastarý otec Anton r.nar 17.8.1863 v Dlhej odišiel mlynárčiť na hornú Oravu a to do Liesku ,kde mal prenajatý mlyn. Po ňom mlynárčenei odovzdal svojmu synovi Martinovi Ťapákovi (otec režiséra Martina Ťapáka ) a svojej dcére Márii (vydatej Gorekovej ) ,ktorý pôsobili v mlyne v neďalekej Čimhovej. Je možné ,že Ťapákovci obhodosporovali aj mlyn v Oravskom Bielom potoku. Ja som mal veľke štastie ,že som narazil na prácu uhorského genealoga Ivana Nagyi z polovice 19 storocia , kde je rod Tyapak Landor zachyteny. Rodicia mojho prastareho otca su Jura Ťapák a Anna Brecska. Takze predpokladam ,ze tam možte nadviazat. Ja hodne spolupracujem s p.Mariou Tješšovou maria.tjessova@gmail.com ,ktorá ma spracovaná velmi komplexne cely rodokmen rodu Tapakovcov. Skúste sa na nu tiež obrátit a možno vám bude vedieť tiež pomôcť.

S pozdravom

Juraj ŤapákKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný