Sobáš Karancskeszi, Nógrád - meno matky ženícha, 1843 VYRIEŠENÉ

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
adko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05 Jan 2018, 14:35

Sobáš Karancskeszi, Nógrád - meno matky ženícha, 1843 VYRIEŠENÉ

Príspevok od užívateľa adko » 13 Jan 2018, 10:58

Dobrý deň,

jedná sa o túto stranu matriky: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939J-X3CL-2
šiesty zápis na strane vľavo, 6 November 1843, manželia Ponyi András a Barta Rosália.

Neviem prečítať priezvisko matky ženícha: Paletra??? Katalin. Prvé P vyzerá podobne ako P v mene Ponyi vyššie, "e" som usúdil z toho, že sa mi podobá na prvé e v mene Ferencz tiež pri Ponyi Ferenczovi.

Ďakujem!
Naposledy upravil/-a adko v 13 Jan 2018, 18:37, upravené celkom 1 krát.Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3225
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sobáš Karancskeszi, Nógrád - meno matky ženícha, 1843

Príspevok od užívateľa duros » 13 Jan 2018, 11:12

Palitza, teda Palicová.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných