Prosím o překlad - názov obce

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
Janoliwer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30 Dec 2017, 12:27
Predkovia z oblasti: východ - Velké Kapušany; západ - Skalica, Holíč, Kopčany

Prosím o překlad - názov obce

Príspevok od užívateľa Janoliwer » 14 Jan 2018, 16:42

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436095 vpravo druhý zápis. Prosím o přečtení názvu obce u otce. U matky jsou to Kopčany? Předem moc děkuji. Jan M.
Naposledy upravil/-a duros v 14 Jan 2018, 18:01, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnený názov témy (pôvodne len "Prosím o překlad") - príliš všeobecné. Nabudúce buďte, prosím, konkrétny. Presunuté do správne subfóra (pôvodne v "Hľadám predka").vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Re: Prosím o překlad

Príspevok od užívateľa vorky » 14 Jan 2018, 17:05

Podla mna to bude sociálne postavenie osoby resp. povolanie - Gazda. Ked pozriete o riadok vyssie resp. nizsie, tak je tam Kovacs mester (kovacsky majster) a Zseller (zeliar, domkar).

Obec citam ako Kopcany.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných