Dorota Zubrica alebo zo Zubrice? VYRIEŠENE

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
Anina
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka,Orava,Liptov,Záhorie

Dorota Zubrica alebo zo Zubrice? VYRIEŠENE

Príspevok od užívateľa Anina » 03 Feb 2018, 20:34

Prosím o potvrdenie správnosti. Zápis Stafirka vpravo dole. Matka syna Adalberta je Dorota de Zubrica, čiže zo Zubrice? Alebo sa volá Zubrica? Pri prvom synovi je zapísaná Dorota Tirala. Nenašla som jej smrť a teda ani nový sobáš Stafirka, preto si myslím, že je to jedna osoba. Nemám ani prvý sobáš.

Ďakujemhttps://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Naposledy upravil/-a Anina v 06 Feb 2018, 21:56, upravené celkom 1 krát.vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Re: Dorota Zubrica alebo zo Zubrice?

Príspevok od užívateľa vorky » 03 Feb 2018, 20:56

Podla mna bola zo Zubrice. Ked sa porziete na zapisy z tejto strany, tak je tam viac pripadov de + obec, napr. de Hladovka, de Ustie, de Osada, de Hamri - na skodu veci, vo vasom pripade nie je uvedene priezvisko osoby (u inych pripadov s de je uvedene aj priezvisko, napr. Catharina Grigel de Hamri)

Zial matriky Zubrice nie su na FS a zrejme nie su dostupne online vobec.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných