Dokument z roku 1836 - o čom je?

Pravidlá fóra
Vzhľadom na časté otázky týkajúce sa prakticky významu slov v písaných dokumentoch, častokrát nesprávne prepísané, jediným pravidlom tohto fóra je, aby ste pridávali odkazy na dokumenty, z ktorých chcete ozrejmiť význam slov. Nepodceňujeme Vaše čítanie, vychádzame z praktických skúseností.
BornInThe80s
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 22 Feb 2014, 21:53

Dobrý deň,

narazil som na túto publikáciu, v ktorej je uvedené meno môjho predka.
https://books.google.sk/books?id=84BiAA ... &q&f=false

Mohol by mi niekto poradiť, o aký zoznam ide?

Ďakujem!
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3236
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
„Zweiter Jahresbericht über di in der k(öniglichen). freien Krönungstadt Preßburg zu Stande gebrachte Abschaffung de Gassen und Strassenbettelei, und über den Zustand des damit in Verbindung gebrachten Arbeits=Hauses. Für den Zetabschnitt vom 1. November 1836, bis letzten October 1837“
by v preklade mala byť:
Druhá výročná správa o ukončení pouličného žobráctva v slobodnom kráľovskom meste Prešporok a o stave s tým spojených pracovných domov z obdobia od 1. novembra 1836 do 31. októbra 1837.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
BornInThe80s
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 22 Feb 2014, 21:53

Ďakujem za preklad.
Ak by som sa ešte mohol opýtať, máte predstavu, čoho sa konkrétne týkajú mená v uvedenom dokumente?
Sú to žobráci, majitelia pracovných domov, nájomníci?
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Vyzerá to ako vyúčtovanie nejakého spolku na podporu chudobných a ten zoznam je zoznam príspevkov členov toho spolku.

Laco
BornInThe80s
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 22 Feb 2014, 21:53

Ďakujem za pomoc. ;)
Napísať odpoveď