Preklad- maďarćina

Pravidlá fóra
Vzhľadom na časté otázky týkajúce sa prakticky významu slov v písaných dokumentoch, častokrát nesprávne prepísané, jediným pravidlom tohto fóra je, aby ste pridávali odkazy na dokumenty, z ktorých chcete ozrejmiť význam slov. Nepodceňujeme Vaše čítanie, vychádzame z praktických skúseností.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Dobrý deň, poprosil by som pomoc s prekladom. Až sa nemýlim tak boli rodinný príslušníci. Ten text, čo je na mieste svedkov, neviem vôbec rozlúštiť. Tretí záznam János Czuczor... Ďakujem
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Ten text je spolu nie je oddelený

Czuczor János † Andódi ifjú gazda negyedre elbocsájta-
tott hogy oda való ╬ Szabó Katalinnal megesküttethessen,
felmentve lévén az atyafiság 3=dig grádusában és hirdetésben.

† meghalt 1849
június 15
╬ állítólag Nyitrán
halt meg a kórházban

Ján
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Skúsím to preložiť:

Czuczor Ján † gazda z Andoviec bol uvoľnený do Nededu aby sa tam zosobášil so Szabóovou Katalinou ,na základe oslobodenia z tretieho pokrvného príbuzenstva a od ohlášok.

Ján
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Ďakujem Vám obom. Som zostal prekvapený, že Katalin Szabó pochádzala z Nededu a že zomrela v nemocnici v Nitre. Som si to tam vôbec nevšimol. Toto mi veľmi pomôže, ešte raz veľmi ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dovolim si upozornit na treti stupen pokrvneho pribuzenstva. Hladajte spolocneho predka.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Ďakujem za radu, len neviem, či to bude možné vypátrať. Kedže sa jedná o tretí stupeň, tak až sa nemýlim by mali mať spoločných prastarých rodičov. Narodili sa okolo roku 1817, prastarí rodičia cca -60 až 80 rokov. Takže to nevidím moc reálne. Ale vďaka za radu.
Napísať odpoveď