Urbár Nitrianskeho biskupstva 1769

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Priatelia, Conscriptio Urbarialis Universorum Dominiorum Episcoppalis Nitriensis ... per acta 1769.

Majetky Nitrianskeho biskupstva v roku 1769 tvorili obce:
- Krakovany, Trebatice, Ostrov, Biskupová, Ardanovce, Chudá Lehota, Livinské Opatovce, mestečko Radošina,
- panstvo Skačany (mestečko Skačany, obce Hradište, Dolné a Horné Vestenice, Dvorníky, Račice, Nitrianske Sučany, Vrbany, Mačov, Opatovce nad Nitrou, Naštice, Biskupová)
- panstvo Lukáčovce (obce Lukáčovce, Čab, Sila)
- panstvo Nitra (Nitra - Podhradie, obce Chrenová, Dražovce, Čakajovce, Žirany, Pohranice, Obdokovce)
- panstvo Močenok (mestečko Močenok, obce Horná Kráľová, Jarok, čápor, Neded)
- panstvo Kostolné (obec Kostolná, časť Drietomy, obec Istebník, Skala, Biskupice, Opatovce, Mitice).

Je toho viac ako sto strán, nebolo by jednoduché to fotiť ani skenovať. Ale viem Vám to nalistovať ;)
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Svrbice tam neboli?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Mňa by zaujímala obec Žirany. Bolo by možné poslať mi to e-mail? patricius955@gmail.com
Veľmi pekne ďakujem!
S pozdravom
Patrik Zakarovský
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Svrbice neboli majetkom nitrianskeho biskupstva
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

patricius95 - máte aj nejaké konkrétne meno / mená alebo chcete všetko?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Poprosil by som všetko - presne z tohto obdobia mi chýba 40 rokov matriky a chcem zistiť, či sa to nedá nejako "obísť". Žirany patrili do r. 1739 pod Sokolníky a potom pod Kolíňany, avšak Kolíňany majú matriku až od r. 1780 :-(
Ďakujem za ochotu!
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Chvíľu to potrvá, mám skener menší ako je rozmer dokumentu. Pošlem vám to do mailu ;)
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

ejco napísal:Je toho viac ako sto strán, nebolo by jednoduché to fotiť ani skenovať. Ale viem Vám to nalistovať ;)
Par knih som uz fotil zo stativu zrkadlovkou s externym bleskom. Islo to celkom rychlo a vysledok je vyborny (aspon podla mna). Na formate knihy nezalezi. 100 stran nie je robota ani na hodinu. Neviem odkial ste, ale ak z okolia Trnavy, nebol by problem to nafotit.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

AndyT, od Trnavy to mám z Bojníc dosť ďaleko. Ale poradil som si a skeny sú odoslané. Vďaka za ponuku ;)
bombeer
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 09:57
Predkovia z oblasti: panstvo Močenok

Ahoj, mňa by zaujímalo panstvo Močenok. Robím onomastický výskum. Ďakujem.
Napísať odpoveď