Urbár Nitrianskeho biskupstva 1769

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

bombeer napísal:Ahoj, mňa by zaujímalo panstvo Močenok. Robím onomastický výskum. Ďakujem.
Ono je to panstvo Močenok veľa strán. Máte na mysli konkrétnu obec?
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Mňa zasa obce v okolí Piešťan
lubos
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 23 Okt 2012, 00:58

Môžem požiadať o informáciu či v urbári:
- panstva Kostolné, obec Kostolná alebo Drietoma nie zapísané je priezvisko Bubenik, Bubennik, Bubenyik(prip podobné)
- panstva Kostolné, obec Mitice nie je zapísané priezvisko Zatko, Zatyko, Janossik(príp.podobné)
Ďakujem.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Dari napísal:Mňa zasa obce v okolí Piešťan
Z okolia Piešťan sú tu Krakovany, Trebatice a Ostrov.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

lubos napísal:Môžem požiadať o informáciu či v urbári:
- panstva Kostolné, obec Kostolná alebo Drietoma nie zapísané je priezvisko Bubenik, Bubennik, Bubenyik(prip podobné)
- panstva Kostolné, obec Mitice nie je zapísané priezvisko Zatko, Zatyko, Janossik(príp.podobné)
Ďakujem.
V Drietome je v roku 1770 ako poddaný nitrianskeho biskupa zapísaný Andreas Bubennik ako cudzinec z Kostolnej, ktorý obhospodaroval pole na klčovisku (čiže na pôde vzniknutej vyklčovaním lesa).
V Miticiach je v roku 1770 ako poddaný nitrianskeho biskupa zapísaný obyvateľ obce Jozef Janošik vlastniaci polovicu sesie, obrábajúci pole o výmere(?) 25 1/2 sapónu a lúku na 2 vozy sena.
lubos
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 23 Okt 2012, 00:58

eico vďaka za poskytnuté informácie z urbáru.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Ak je téma ešte živá, bolo by možné naskenovať Naštice?...konkrétne Dolné Naštice... a poslať mi na matkocirbus@gmail.com....ak tak ďakujem pekne..:)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

igrijan napísal:Ak je téma ešte živá, bolo by možné naskenovať Naštice?...konkrétne Dolné Naštice... a poslať mi na matkocirbus@gmail.com....ak tak ďakujem pekne..:)
Hned na zaciatku temy su vymenovane obce, ktore Nitrianskemu biskupstvu patrili v tom case. Dolne Nastice tam nie su:
viewtopic.php?p=12341#p12341
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

videl som tam len Naštice..preto som sa pýtal...
eurus
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Jan 2015, 16:13
Predkovia z oblasti: rod. Daniš, farnosti Nadlice,Šišov, obec Chudá Lehota rod. Bitarovský - Navojovce, Trebašovce, Pravotice

Dobrý večer,
ak by Vás to veľmi neobťažovalo zaujímala by ma obec Chudá Lehota, konkrétne meno Daniš, resp. Daniss.
Vopred ďakujem.
Napísať odpoveď