Prepis Landesconscription 1828

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Mozno viete, mozno nie, ale supis z r. 1828 zacala svojho casu prepisovat jedna pani Martha Remer Connor. V jej prepisoch su len priezviska a mena uvedene v supise podla jednotlivych zup a obci, teda neobsahuju ostatne kolonky. Zatial neprepisala vsetky zupy. V sucasnosti kvoli zdravotnemu stavu uz na tom nepracuje, ale mala by pokracovat jej dcera. Zoznam doteraz spracovanych zup a linky na ich stiahnutie su tu:
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

Ďakujem. Kde sa nachádza tento súpis ?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

michalR napísal:Ďakujem. Kde sa nachádza tento súpis ?
http://www.geni.sk/supis-v-roku-1828/
cupakabra
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:31

Moji predkovia z jednej obce sa v tomto súpise nenachádzajú, pritom viem, že v tom období určite v danej obci žili? Čo to znamená? Že nemali žiadnu daňovú povinnosť? Boli to želiari. Niekde som zachytil, že sa uvádzali aj želiari, prečo potom nie všetci? Rovnako sa moji predkovia neuvádzajú ani v Tereziánskom urbári. Môže mi to niekto objasniť?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Ak Vám to máme objasniť, bolo by lepšie, keby ste to skonkretizovali. O akú obec sa jedná?
S pozdravom
Patrik Zakarovský
cupakabra
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:31

Ide o obec Torysky pri Levoči. Moji predkovia (priezvisko Rímsky) sa v matrikách objavujú od začiatku zachovaných matrík (cca 1760) až do 20. storočia. Vedení sú ako želiari. Nenašiel som ich však ani v Tereziánskom urbári a ani teraz v zozname zo súpisu 1828, na ktorý je link v prvom príspevku.
Napísať odpoveď