MyHeritage Family Tree Builder - diagram

casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Zdravim Vas a obraciam sa na Vas s otazkou, kto ma skusenosti s tvorbou grafickeho zobrazenia rodostromu (rozrodu rodu) v programe MyHeritage Family Tree Builder? Potreboval by som trochu poradit...

Prvy problem je, ze potrebuje do diagramu nie len roky napr. (1783-1835), ale potrebujem tam aj den a mesiac t.j. (25.3.178 3 - 1.5.1835). Nehovoriac o tom, ze mi tam chyba aj miesto narodenia a umrtia.

Dalej mi chyba moznost, kedze diagram je rozsiahli, znazornit (t.j.odlisit od ostatnych) farebne napr. len jednu rodiny od najmladsieho clena rodiny po najstarsieho. Zatial som nasiel len moznost, ze sa daju farebne odlisit len muzi a zeny v celom diagrame... priklad na obr. co by som potreboval.

Ak sa niekto najde, vopred mu dakujem za pomoc. :)
Prílohy
diagram_rozrod.jpg
diagram_rozrod.jpg (122.88 KiB) 7909 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Zdravím,
o možnosti graficky odlíšiť jednotlivé rodiny v rámci rodu neviem. Čo sa týka vytvorenia rozrodu s údajmi typu dátum a miesto narodenia a úmrtia, tie sa dajú pridať do klasického rozrodu (Diagramy - Rozrod rodu - Vodorovne / Zvislý). V takom type rozrodu si dokonca môžete konkrétne vybrať, ktoré údaje chcete zobraziť.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Ano, mate pravdu v tom type co pisete to funguje. Takze predpokladam, ze v tom type co som chcel ja Diagramy - vejarovy diagram - rozrod rodu, to asi nebude mozne....
Napísať odpoveď