Strana 1 z 1

MyHeritage Family Tree Builder - diagram

Napísané: 28 Feb 2015, 12:33
od užívateľa casper911
Zdravim Vas a obraciam sa na Vas s otazkou, kto ma skusenosti s tvorbou grafickeho zobrazenia rodostromu (rozrodu rodu) v programe MyHeritage Family Tree Builder? Potreboval by som trochu poradit...

Prvy problem je, ze potrebuje do diagramu nie len roky napr. (1783-1835), ale potrebujem tam aj den a mesiac t.j. (25.3.178 3 - 1.5.1835). Nehovoriac o tom, ze mi tam chyba aj miesto narodenia a umrtia.

Dalej mi chyba moznost, kedze diagram je rozsiahli, znazornit (t.j.odlisit od ostatnych) farebne napr. len jednu rodiny od najmladsieho clena rodiny po najstarsieho. Zatial som nasiel len moznost, ze sa daju farebne odlisit len muzi a zeny v celom diagrame... priklad na obr. co by som potreboval.

Ak sa niekto najde, vopred mu dakujem za pomoc. :)

Re: MyHeritage Family Tree Builder - diagram

Napísané: 28 Feb 2015, 13:08
od užívateľa patricius95
Zdravím,
o možnosti graficky odlíšiť jednotlivé rodiny v rámci rodu neviem. Čo sa týka vytvorenia rozrodu s údajmi typu dátum a miesto narodenia a úmrtia, tie sa dajú pridať do klasického rozrodu (Diagramy - Rozrod rodu - Vodorovne / Zvislý). V takom type rozrodu si dokonca môžete konkrétne vybrať, ktoré údaje chcete zobraziť.

Re: MyHeritage Family Tree Builder - diagram

Napísané: 28 Feb 2015, 14:59
od užívateľa casper911
Ano, mate pravdu v tom type co pisete to funguje. Takze predpokladam, ze v tom type co som chcel ja Diagramy - vejarovy diagram - rozrod rodu, to asi nebude mozne....