Software

homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Zaujimal by ma nazor ostatnych uzivatelov na tento problem. Hladal som genealogicky software, ktory by vo free verzii poskytoval moznost zobrazenia osob na casovej osi. Toto sa mi zdalo ako nevyhnutna moznost, ktora velmi pomaha pri identifikacii osob. Ked si priblizne graficky "osadim" nejaku osobu v case, tak aj ked neviem takmer ziadne presne datumy, daju sa priblizne vydedukovat mnohe suvislosti. Taktiez u osob so znamymi datami sa daju robit porovnania na casovej osi, ktore by boli len podla cisel omnoho tazsie. Kedze som taky software nenasiel (ale je mozne, ze som neprestudoval vsetko), tak som sa obratil na moj oblubeny Autocad. Kedze je to moj pracovny nastroj, ktory dokonale ovladam, pouzivam ho ako graficky nastroj aj databazu. Kazda osoba v rodostrome je zobrazena ako "stlpec" na casovej osi od narodenia po umrtie a graficky prepojena so svojim predkom a potomkom. To mi dava uz na prvy pohlad prehlad a vztahoch a suvislostiach (aj historicko-casovych). Ako to riesite vy?
lubos
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 23 Okt 2012, 00:58

Používam momentálne takmer výlučne software GenoPro. Ten obsahuje tak ako aj ďalśie genealogické software tabuľku osôb-jednotlivcov, ako aj ich vzťahy (rodiny,...), časové údaje. Tým že sa pomerné často pri vyhľadávaní a zapisovaní rôzných dát a informácii vraciam k osobám, zostávajú mi minimálne priezviská zafixované -naštastie- v pamäti :). Nahliadaním do grafu aj do tabuľky zaradenie nových osôb nielen zapisujem, ale aj overujem(okrem iného rovnaké meno a priezvisko sa objaví v uvedenej tabuľke dvakrát), prípadne vzťahovo ich zaradím aj k " vzdialenejším" osobám z rovnakej ale blízkej generácie rozrodu. Zatiaľ mi to takto vyhovuje.
Pokiaĺ som súbežne skúšal viacej metód zobrazovania osôb z dôvodu prehľadnosti -neosvedćilo sa mi to pre pracné, niekedy rizikové viacnásobné zapisovanie rovnakých údajov.
Pokiaľ je už známa lepšia metodika, alebo sa objaví, nebudem sa brániť... :D
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Napísať odpoveď