FamilySearchViewer

Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

jozeti napísal:
duros napísal:Ten film, co Vam nejde stiahnut, je znepristupneny kvoli datam do r. 1921 (aj ked ide "len" o zoznam fararov). Takze sa nedomrvilo nic.
Film c. 24201109 nie je potrebne pracne vyhladavat, pretoze je dostupny komplet.
No áno, ale je množstvo filmov, kde takéto údaje dostupné sú, príp. nie je prístupná len príslušná časť (nie je zobrazená v zozname matrík pri príslušnej obci, ale film je prístupný). Ja si myslím, že v tomto prípade (na rozdiel od Kamenian, kde to je zrejmé - viď moje príspevky vyššie) tu ide len o zašantročený film. Nevie niekto zbehlý zobraziť zoznam filmov podobne ako sa dá zobraziť zoznam záberov na jednotlivom filme? (children). Podľa mňa by sa to takto nejako dalo nájsť.
Kdesi v tomto vlakne sa to popisuje, takze zopakujem. Ak z nedostupneho filmu su oindexovane udaje a po ich rozkliknuti sa da aspon zobrazit obrazok (aj ked sa neda dalej listovat), film sa da stiahnut. Ak nie je splnena niektora z vyssie uvedenych podmienok, tak s tym jednoducho nenarobite nic. Mormoni ten film maju, mozno je aj digitalizovany, ale ho jednoducho nespristupnili. Zostava Vam len navsteva archivu.
jozeti
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13 Jan 2015, 20:20
Predkovia z oblasti: Častá a okolie

duros napísal:
jozeti napísal:
duros napísal:Ten film, co Vam nejde stiahnut, je znepristupneny kvoli datam do r. 1921 (aj ked ide "len" o zoznam fararov). Takze sa nedomrvilo nic.
Film c. 24201109 nie je potrebne pracne vyhladavat, pretoze je dostupny komplet.
No áno, ale je množstvo filmov, kde takéto údaje dostupné sú, príp. nie je prístupná len príslušná časť (nie je zobrazená v zozname matrík pri príslušnej obci, ale film je prístupný). Ja si myslím, že v tomto prípade (na rozdiel od Kamenian, kde to je zrejmé - viď moje príspevky vyššie) tu ide len o zašantročený film. Nevie niekto zbehlý zobraziť zoznam filmov podobne ako sa dá zobraziť zoznam záberov na jednotlivom filme? (children). Podľa mňa by sa to takto nejako dalo nájsť.
Kdesi v tomto vlakne sa to popisuje, takze zopakujem. Ak z nedostupneho filmu su oindexovane udaje a po ich rozkliknuti sa da aspon zobrazit obrazok (aj ked sa neda dalej listovat), film sa da stiahnut. Ak nie je splnena niektora z vyssie uvedenych podmienok, tak s tym jednoducho nenarobite nic. Mormoni ten film maju, mozno je aj digitalizovany, ale ho jednoducho nespristupnili. Zostava Vam len navsteva archivu.
Veľmi pekne ďakujem, našiel som, funguje to! Túto fintu som vo vlákne akosi prehliadol, alebo - ked som to čítal, ešte som nechápal. Teraz mi je to jasné.
dushan777
Člen
Člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 15:27

Deje sa nieco s programom Family Search Viewer ?
Prestal mi fungovat, je to iba u mna, alebo je to nejaka zmena suvisiaca s FS?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dushan777 napísal:Deje sa nieco s programom Family Search Viewer ?
Prestal mi fungovat, je to iba u mna, alebo je to nejaka zmena suvisiaca s FS?
Co Vam konkretne nejde? Teraz som ho vyskusal a funguje.
dushan777
Člen
Člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 15:27

Zaujimave, nenacita APID, aj som si stiahol poslednu verziu a nic, ani ked dam nemecke Mecklenburg-Schwerin.fsv
maran
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 13 Máj 2015, 15:42

Detto u mna.

Este pred par dnami stacilo zadat ID filmu a cislo obrazku a potom kliknut na "dvojsipku hore".
Hned to ukazalo APID.

Skusal som dnes a prestalo to fungovat!
Napise sice ze to naslo (gefunden) ale nic nezobrazi.

Skusil som teda opacne, zadat APID a kliknut "dvojsipku dole".
Hned spravne vyhodilo cislo filmu aj obrazku. Ale opacne to nejde.

A tiez mi vobec prestalo zobrazovat stranky matriky.
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Môžem len potvrdiť pozorovania "maran"-a.

Asi mormoni zmenili formát vrátených údajov a FSV teraz nevie nič zobraziť.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

maran napísal:....

Skusil som teda opacne, zadat APID a kliknut "dvojsipku dole".
Hned spravne vyhodilo cislo filmu aj obrazku. Ale opacne to nejde.

....
Takze ide. Tiez chodim tymto postupom a ide to. Na rozdiel od Vas mi aj stranku zobrazilo.
maran
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 13 Máj 2015, 15:42

Zadam film 005218095
obrazok 00001

kliknem Anzeigen a... nic :(

A to je film co som stiahol spolu s FamilySearchViewer od autora programu.
Doteraz to fungovalo.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Ani ja nepohnem s filmom č.: 2441941. Poznám TH-1951-22655-45215-72. Ale viac ani obraz :D ani zvuk :lol:
Vedel by mi niekto pomôcť?
Napísať odpoveď